Рибальський ніж – незамінний аксесуар кожного рибалки: як вибрати

0
688

Дуже часто, коли в нас появляється вільний час, хочеться провести його на природі, а ще краще – на рибалці. Готуючись до бажаної і довгоочікуваної поїздки на рибалку, ми стараємося взяті всі необхідні снасті та аксесуари і нічого не забути.

Частенько багато недосвідчених рибалок забувають взяти з собою такий аксесуар, як рибальський ніж, а згодом дуже жаліють про це. Саме в цій статті ми розкажемо вам все про рибалькі ножі, а купити якісні рибальські ножі ви можете в інтернет-магазині Три Кита –https://trikita.com.ua/nozhi-skladnye/.

На початку зразу хочеться зазначити, що спеціальний рибальський ніж однаково зручний і корисний як для звичайної, так і для зимової риболовлі. Адже, який би час року не було, для того щоб обрізати зайві снасті, зрізати очерет, який заважає або очистити і обробити рибу, завжди стане в нагоді надійний ніж.

Рибальські ножі відносяться до окремої категорії, бо вони мають деякі конструкційні особливості, завдяки яким вони якнайкраще підходять для риболовлі в найрізноманітніших умовах.

В сучасному світі існує безліч різновидів ножів, які характеризуються як рибальські. Кожен зразок має свою конкретну сферу застосування, переваги та особливості. Тому давайте розглянемо найбільш популярні типи рибальських ножів.

Отже, можна виділити наступні:

  • Класичні. В даному випадку клинки ножів мають найбільш популярні форми леза на зразок drop-point. Завдяки таким формам клинка рибальський ніж стає багатофункціональним інструментом придатним, як для важкої роботи, пов’язаної із заготівлею гілок і рубкою очерету, так і для оброблення зловленої риби.
  •  Обробні рибальські ножі. Такі ножі, як правило, мають не дуже довге широке лезо з досить товстим обухом. Таким ножем досить зручно обробляти рибу і знімати філе. Також обробні ножі при належній вправності підійдуть для рубки і заготовки дрібних гілок на вогнище.
  • Філейні. Дані ножі частіше відносять до кухонного приладдя, однак на сьогоднішній день існують невеликі моделі, які зручно брати з собою на риболовлю і вже на місці обробляти рибне філе з максимальним комфортом. Особливістю таких ножів є довге тонке лезо, завдяки якому клинок ідеально підходить для роботи з м’якими матеріалами.

Як і будь-який ніж, рибальський складається з рукоятки і клинка. Рукоятка може бути виконана з дерева або полімерних матеріалів. Однак перевагу все ж рекомендується віддати зразкам з полімерними ручками з огляду на те, що дерево менш стійке до вологи і може розбухати або навіть ковзати в руці при намоканні.

В Україні купити ножі для рибалки ви можете інтернет-магазині Три Кита, тут дійсно великий вибір якісних рибальських ножів, а головне кожен зможе знайти свій ніж як по дизайну, так і за призначенням.

Купуючи рибальського ножа, також враховуйте і особливості металу, з якого виконаний клинок. Найбільш придатними варіантами є ножі з лезом з нержавіючих марок сталі, так як такі клинки зможуть витримувати тривалий контакт з вологою або навіть повне занурення в воду.

До прикладу чудовим рибальським ножем є Thiers liner (на фото нижче), в якого ручка з деревини vallernia (рожеве дерево). Даний ніж виготовляє французька компанія Claude Dozorme. Ножі Claude Dozorme – це престиж і неймовірна якість та довголітня праця до розуміння досконалості. Придбати такий ніж ви можете в інтернет-магазині Три Кита.

Ще одним прекрасним ножем для рибалки являється класничий ніж Laguiole 4 “3/4 (на фото нижче), ручка в якого виготовлена з рогу оленя. Довжина ножа: з відкритим лезом: 22 см, с закритим лезом: 12 см. Ширина ножа: 2,5 см. Виготовляє даний ніж також французька компанія Claude Dozorme.

В інтернет-магазині Три Кита ви зможете знайти ще багато оригінальних і якісних рибальських ножів, тому заходьте і вибирайте!