Румунська православна церква підтримала Томос для України

0
1088

В столиці Румунії протягом цих днів відбуваються великі церковні урочистості з нагоди благословення Національного Собору – новозбудованого кафедрального храму Румунського Патріархату. Подія присвячена 100-літтю об‘єднання румунських земель у 1918 р. і утворенню сучасної Румунської держави – цей ювілей відзначається протягом цілого року.

На запрошення Блаженнійшого Патріарха Румунського Даниїла очолити освячення прибув Святійший Вселенський Патріарх Варфоломій.

Цим самим, на фоні кризи у відносинах між Москвою та Константинополем, дві Церкви демонструють єднання – так само, як це було і у 2016 р., коли позиція Румунського Патріархату на користь невідкладного проведення Всеправославного Собору сприяла успіху справи.

24 листопада Вселенський Патріарх Варфоломій перед зібранням Священного Синоду Румунської Церкви в промові ще раз наголосив на тому, що Константинопольська Мати-Церква вирішила надати автокефалію Церкві в Україні. Патріарх нагадав, що з 14 Помісних Церков 9 отримали статус автокефальних через рішення Вселенського Патріархату, і серед них – Румунська Церква.

Вселенський Патріарх Варфоломій зазначив на зібранні Синоду Румунської Церкви: “У ці дні, як наслідок численних, довготривалих, постійних та наполегливих прохань церковного тіла в Україні, Вселенський Патріархат, виконуючи свій обов‘язок і наданий Священними Канонами привілей, прийняв рішення про надання Києву – стародавньому церковному регіону Константинополя – звання Автокефалії”.

Таким чином напередодні важливих подій для України – ухвалення Томосу про автокефалію, яке очікується наступного тижня під час сесії Священного Синоду Вселенського Патріархату, та наступного за цим Об‘єднавчого Собору – Вселенський Патріарх демонструє підтримку його позиції з боку однієї з найбільших Помісних Церков – Румунської.