Розслідування злочинів проти учасників Революції Гідності затягують штучно

0
1128

Вони полягли, щоб ми мали шанс вистояти, змінитися, подорослішати як суспільство і врешті перемогти як єдина держава.

…В ці дні минає п’ять років від кривавих подій у Києві та інших регіонах України, які показали нам весь звірячий оскал авторитарного режиму і, водночас, неймовірне світло і силу українського суспільства. Тоді ми почали втрачати найсміливіших і найсильніших – тих, хто зі самими дерев’яними щитами пішов на озброєних силовиків, ставши на захист Свободи і Гідності кожного з нас!

Львів та область, як і вся Україна, тоді втратила тих, хто мав будувати наше з вами майбутнє – студентів, молодих й активних фахівців, мужніх господарів своєї землі. Феномен їхнього подвигу уже увійшов у світову історію безпрецедентної мужності, щирої самопожертви та великої незламності.

І сьогодні насправді до болю прикро, що винних у розстрілах Майдану досі не покарано. Зараз зареєстровано 4700 злочинів, які скоєні проти учасників Революції Гідності. У справах, які розслідуються, фігурують близько 15 тисяч людей! Водночас, за ґратами перебувають (увага!) лише 9 причетних до цих справ. Не хочеться вірити, що розслідування злочинів проти учасників Революції Гідності затягують штучно, але по-іншому це пояснити дуже важко.

Вшановуючи пам’ять Героїв Небесної Сотні, ми повинні розуміти свою відповідальність і свій обов’язок перед ними та їхніми рідними. А обов’язок – це завжди дія, спрямована на майбутнє… Так, Герої не вмирають, вони живуть і допомагають нам, доки ми про них пам’ятаємо, продовжуючи їхню справу.

Але, переконана, що зараз єдиною по-справжньому гідною даниною їхньому подвигу є об’єктивне розслідування злочинів проти Майдану, а відтак і побудова правової, демократичної і сильної держави. Побудова тієї держави, про яку Вони мріяли і за яку віддали свої життя.

Вічна пам’ять і слава Героям!