Росіянин заробляє шалені гроші за рахунок виснаження наших чорноземів та ще й “кинув” українців на 200 млн. дол

0
669

Скандальний директор українського представництва «Бунге» знову у центрі масштабної афери, яка коштувала українським фермерам 200 млн. доларів.

Про це на своїй сторінці у фейсбук повідомляє блогер та політичний діяч Олександр Аронець.

Зокрема в пубілкації йдеться про наступне:

“Я вже якось писав про росіянина Дмитра Горшунова, який керує українським представництвом компанії Bunge. Чоловік прокручує хитромудрі схеми в агросекторі, викачуючи мільйони доларів як з української землі, так і з державного бюджету. У 2017-му Горшунов організував мережу підконтрольних фірм-«прокладок», через які скупив насіння соняшнику. Сировина йде на завод «Бунге» у Миколаєві як давальницька, далі «прокладка» отримує олію та експортує її, валюта в Україну не повертається, податки не сплачуються. Для чого ця схема? Величезний завод «Бунге» фактично не має прибутків та не платить податків. Весь прибуток за вироблену олію залишається на офшорних рахунках.

Росіянин заробляє шалені гроші за рахунок виснаження чорноземів та батрацької праці українців, яким сплачують копійки. Та навіть податки в Україні не сплачує!!!

До всього, фірми Горшунова, ймовірно, не лише ухилилися від сплати податків, а й вимагали у податкової відшкодування ПДВ – 15 млн грн за зерно, яке було закуплено фактично за чорний кеш. І не просто вимагали, а й тиснули на українську владу через міжнародні бізнес-асоціації та Посольство Сполучених Штатів.

Коли я торік спитав, чи в головному офісі «Бунге» знають про темні схеми Горшунова, то отримав запевнення, що діяльність директора українського представництва перевірять, а про результати перевірки мене повідомлять. Проте за понад рік часу бодай якоїсь відповіді не надіслали.
А Горшунов, виявляється, не зупинився! Очевидно, що він тим часом прокручує нові схеми!

На днях знайомий надіслав мені повідомлення про пікетування офісу «Бунге Україна» в Києві. Пішов поцікавитися, що ж Горшунов накоїв знову.

Виявляється, цей російський бізнесмен разом зі своїми партнерами – Миколою та Віталієм Кучеренками, власниками холдингу «Агроінвестгруп» – «кинули» виробників зерна та кредитні установи на $200 млн.

Постраждали десятки українських фермерів, великі агровиробники і транснаціональні компанії, державні «Аграрний фонд» та «Ощадбанк» та ще низка закордонних інвестиційних фондів.
Як Горшунову вдалося провернути аферу? А він, які і раніше, прикрився репутацією «Бунге».

Минулого літа «Агроінвестгруп» оголосив, що приймає зерно на елеватори без плати за зберігання. Сільгоспвиробникам така пропозиція сподобалася, бо можна розмістити врожай на складі й чекати на вигідний момент для продажу. А викупити весь обсяг зерна обіцяла «Бунге» в особі директора Дмитра Горшунова. Проте з однією умовою: ніяких прямих контрактів із компанією, зерно за договорами поставки має зайти на елеватори «Агроінвестгруп».

Горшунов відмовлявся укладати прямі договори поставки із «Бунге», направляючи фермерів у «Агроінвестгруп». Як розповідають аграрії, він особисто поручався за посередника, запевняв, що жодних ризиків нема: віддати зерно «Агроінвестгруп» – це все одно, що продати «Бунге». Фактично, людина свідомо змусила фермерів віддати продукцію шахраям!!!

І фермери повірили: «Бунге Україна» як найбільший експортер зерна і переробник олійних культур завжди повністю виконувала укладені договори і платила вигідні ціни за товар. Словом, фермери та крупні виробники завезли на сховища «Агроінвестгруп» в Одеській області сотні тисяч тонн зерна. Один лише «Аграрний фонд» зберігав там 27 тисяч тонн пшениці, соняшнику та кукурудзи вартістю у 200 млн грн.

Але це – лише частина шахрайської схеми. Отримавши зерно, шахраї почали активно залучати під нього кошти. Чуже зерно Горшунов видавав за власне. При цьому складські розписки, які підтверджують перехід права власності на зерно, на елеваторах «Агроінвестгруп» виписували по кілька разів. Окрім «Ощадбанку», кредитні лінії холдингу відкрили «Таскомбанк», «Діамантбанк», «Банк Восток», «ОТП Банк». Запозичень назбиралося під $48 млн.

А 1 лютого цю схему прорвало: «Агроінвестгруп» збанкрутував, власники випатрали рахунки і втекли в рідну для Горшунова Росію. Фермери та великі зернові компанії залишилися без грошей і товару – зерна на елеваторах виявилося зовсім трохи, бо левову його частку Кучеренки встигли вивезти і продати перед банкрутством. При цьому, як уже з’ясувало слідство, зерно вивезли поза встановленими пунктами пропуску на тимчасово окуповану територію Донецької та Луганської областей, де реалізували через підставних юросіб, зареєстрованих на непідконтрольних територіях. Фактично, украденими в українських фермерів коштами профінансували діяльність терористичних організації! І хоч у СБУ про це знають , та реагувати на організатора зернової афери не поспішають.

А виробники зерна тепер намагаються повернути свої врожай та гроші через суди і дуже злі на Горшунова. Найцікавіше, що по судах ходить і сама «Бунге Україна», яка внаслідок афери втратила понад 200 млн грн. Цікаво, чи хоч цього разу керівництво головного офісу цієї транснаціональної компанії почне з’ясовувати, чому ці збитки так тісно переплетені з особистим фінансовим інтересом директора її української «дочки»? Мої попередження стосовно злочинного характеру дій Горшунова минулого разу у штаб-квартирі «Бунге» проігнорували. А нова темна схема Горшунова частково повторює попередню, із повернення ПДВ. Тільки замість «Сантрейд» і «Грінтур-Екс», які тоді акумулювали значний обсяг насіння соняшнику на ринку, у новій схемі зерновим «пилососом» попрацював «Агроінвестгруп», на елеватори якого Горшунов загнав майже всіх агровиробників. Навіть не сумніваюся, що чимала частка грошей за вкрадене у фермерів зерно пішло у кишеню Горшунова як неофіційного бенефіціара шахрайської схеми.

І про глобальну конкуренцію. Зернова афера Горшунова призвела до зриву кількох десятків міжнародних контрактів на постачання українських зернових. Наші аграрії тепер змушені знову завойовувати довіру на світових ринках. Ось такий результат економічного шкідництва громадянина Російської Федерації Горшунова.

Злочин очевидний. Звертаюся до всіх сторін цієї зернової афери, і насамперед – до керівництва «Бунге», з пропозицією прокоментувати, як таке взагалі могло статися. Також прошу надсилати інформацію про Дмитра Горшунова! Мені здається, що ми ще дізнаємося багато цікавого про його «діяння» на агроринку.”