Росія хоче анексувати всю Україну – Порошенко

0
1067

Президент України Петро Порошенко заявив, що конфлікт на Азові спровокував не він, а саме Росія, оскільки вперше з 2014 року війська Кремля, не ховаючись, здійснили спроби анексувати всю територію України та весь її державний апарат.

Таку заяву український гарант зробив у коментарі італійському виданню Corriere della Sera.

“Не існує жодних доказів того, що це моя спроба навмисно спровокувати кризу для впливу на виборчий процес. Тут зовсім не стоїть питання моєї популярності напередодні голосування. На жаль, наразі на кону – суверенітет і територіальна цілісність України. Єдиний вихід із ситуації – Путін має піти з нашої землі та залишити нас у спокої” – зауважив він.

За словами політика, росіяни тримають напоготові сотні літаків і танків поблизу кордону з Україною.

“Наші вимоги є добре відомими, ми їх сформулювали спільно з Францією та Німеччиною. Ми закликаємо до дотримання мінських угод, щоб гарантувати стале припинення вогню. Закликаємо, щоб “блакитні шоломи” ООН, як миротворчі сили, зайняли буферну зону в окупованих регіонах. Закликаємо до звільнення наших полонених“, – наголосив президент.

Водночас він підкреслив, що замість того, аби позитивно відповісти на заклики України, Москва вирішила посилити напругу.

“Вперше, з часів початку агресії у 2014 році, російські солдати, не ховаючись, діють серед білого дня на наших захоплених територіях з метою анексії всієї території України та руйнування всього державного апарату”, – підсумував Порошенко.

Нагадаємо, напередодні президент Росії Володимир Путін заявив, що російські прикордонники відкрили вогонь по українських кораблях бо ті “пішли в Керч”. За його словами, це провокація з боку Києва з метою підірвати Керченський міст.