“Російська Православна Церква – мачуха”,-Епіфаній на прес-сніданку у Львові

0
1193
фото Галінфо

Сьогодні зранку митрополит Київський і всієї України Епіфаній скористався нагодою зустрічі з місцевими журналістами. Це відбулося у відомій “Львівській копальні кави„, де очільник Української Православної Церкви відповів на безліч цікавих питань.

Про це з місця події повідомляє наш власний кореспондент.

Було акцентовано на темі, яка стосується Томоса. Найвищий представник українського духовенства стверджує, статус цього права на автокефальну церкву ніяк не зміниться і є незалежним від результатів виборів. Тобто, указ дійсний та незворотній.

“Російська Православна Церква —мачуха, Константинопольський Патріархат — мати„, — стверджує преблаженний Епіфаній. Він наголошує на тому, що, незважаючи на різні погляди церковнослужителів щодо самостійності управління структурами українських храмів, всі коли-небудь визнають правильність і важливість цього рішення. Лише одна Російська Церква залишиться при своїх теперішніх запереченнях цього факту.

Чи є можливою небезпека створення четвертої православної церкви в Україні? Митрополит висловився, що причин для внесення таких значних змін немає. Єдина перепона нормального сприйняття Томоса суспільством здебільшого криється у впливі російських комунікацій. Саме Москві вигідно руйнувати нашу Церкву зсередини і створювати міжособні конфлікти у той час, коли тривають вибори глави держави. Російська Федерація не впоралась із завданням не допустити автокефалію Української Православної Церкви, саме тому намагається зробити розкол між нашими представниками духовенства та Вселенським Патріархом.

Вельмишановний Епіфаній не оминув теми вдячності Петру Порошенку за Томос, але жодної політичної агітації не було задіяно. “В Україні наразі є два політичних табори, між якими вирує мова ненависті„, — висловився церковний діяч. Він зазначив, що люди повинні не втрачати своєї суті у цій гонитві за “істиною„. Адже вибори мають властивість роз’єднувати, вони пройдуть, а життя триватиме. Незважаючи на їхні результати, у кожного з нас завжди є можливість розбудовувати сильну вільну й незалежну державу.

На завершення конференції митрополит Епіфаній розповів про своє захоплення винятковою атмосферою міста Лева, а також про майбутні прийняття мір щодо залучення молоді у релігійні заходи.