“Російська мова – частина нашої історії”: учасниця нацвідбору на Євробачення потрапила у мовний скандал

0
14228
Учасниця національного відбору на Євробачення Кіра Мазур, яка родом з Погребища, що на Вінниччині, втрапила у мовний скандал. Вона “атакувала” власних читачів, які обурилися її рішенням писати в соцмережі російською.

Про це пише “Цинічний Львів” з посиланням на Еспресо.TV

KiRA MAZUR - Я би Текст пісні, слова

Так, нещодавно Кіра Мазур опублікувала пост на фейсбуці російською мовою, попри те, що співає українською. Читачі сторінки співачки відразу на це відреагували та висвловили припущення, що таким чином Мазур намагається сподобатися російській публіці, аби легше потрапити на медіаринок держави-агресора.

Невдовзі співачка видалила свій пост, але потім опублікувала новий, в якому пішла в “контратаку”, намагаючись захистити русифікованих українців.

Так, Мазур запропонувала змиритися з тим фактом, що “пів України спілкується російською”, а також додала, що “поняння “патріотизм” віддає чимось мерзенним тепер”.

Очевидно, що такі заяви співачки викликали ще більш агресивну реакцію публіки. Кіру Мазур почали порівнювати з іншими артистами, які мають громадянство України, проте лояльно ставляться до держави-агресора і не гребують виступами та території країни, які веде агресивну війну проти нашої держави.

Майже відразу після допису співачки, її позицію розтиражували російські ЗМІ, в яких російські пропагандисти глузують з державної мови України та стають на бік Мазур.

Зрештою Кіра Мазур закликала всіх її читачів, які не згодні з такою позицією, відписуватися від її сторінки.