Родичі Медведчука знищують паломницьке місце біля Львова

0
2613

У відомому паломницькому місці, на Страдецькій горі, що на Львівщині, компанія “Керамбуд” розпочала вирубку лісу та будівництво дороги. Власниками компанії є Богдан Козак та Сергій Медведчук – брати депутатів від ОПЗЖ Тараса Козака та Віктора Медведчука.

Цю інформацію підтвердили в УГКЦ, повідомиляє “24 канал”.

Церковники зазначають, що Страдецька гора є відомим місцем паломництва християн. За словами настоятеля парафії Успіння Пресвятої Богородиці села Страдч, отця Іван Ковтуна, в лісі, біля Страдецької гори, щодня працюють бензопили і важка техніка. З’ясувалося, що там вирубують ліс і насипають нову дорогу.

За словами священника, все це відбувалося в дуже швидких темпах. Ліс, в якому відбувається вирубка та насипання дороги, перебуває в державній власності.Тому всі рішення щодо цього ухвалює Львівська обласна держана адміністрація. А жодних дозволів від Львівської ОДА не було.

Проведення будівництва в природоохоронній зоні передбачає чимало експертиз, зокрема екологічної, яка теж не була зроблена.

Що відомо про Страдецьку гору і її значення? Ця територія є пам’яткою природи і місцем, куди прибувають на відпочинок та екскурсії групи дітей та молоді. Ділянка, де ведуться роботи, входить до складу транскордонного українсько-польського біосферного резервату “Розточчя”.

В УГКЦ кажуть, що через хресну дорогу часто ходять християнські паломники. Будівництво унеможливлює проведення таких заходів. Зокрема, 26 червня тут мала відбутися Всеукраїнська проща.