Результати засідання міжвідомчої групи щодо перспективного плану є нелегітимними, – експерт

0
2025

Координатор захисту прав громад Віталій Горбатенко розкритикував результати засідання міжвідомчої обласної групи щодо адміністративно-територіально устрою від 31 січня, називаючи їх нелегітимними. 

Про це він написав у групі Комітету захисту прав громад у facebook.

На думку експерта, є низка причин, які дозволяють сумніватися у законності прийняття рішень щодо об’єднання громад в області.

“Усім членам групи не були надіслані методичні матеріали, економічні розрахунки та візуалізацію. Більшість робочої групи не була експертами, а тому волевиявлення членів групи є однозначно спотвореними. Ну не можна керуватися у голосуванні лише синьою карткою голови засідання, коли вирішуємо долю 2,5 млн мешканців області”, – зазначив Горбатенко.

Також координатор комітету висловив претензії до складу лічильної комісії: “У корінні неправильно членами лічильної комісії призначати працівників ЛОДА, які не є членами самої міжвідомчої робочої групи. Тобто, підрахунок вели особи ззовні”.

На погляд експерта, спосіб прийняття рішення у міжвідомчій групі був недемократичним, адже рішення приймалися не від загального складу з 73 осіб, а від присутніх.

Віталій Горбатенко наголосив на тому, що рішення у міжвідомчій групі час від часу приймалися за відсутності кворуму. Також він зауважив фальсифікації під час голосування: “Зокрема, я зауважив, що замість в. о. директора департаменту охорони здоров’я (той десь вийшов) синьою карткою голосував його працівник. Коли я зробив зауваження, то голова засідання сказав, що це допустимо”.

Експерт заявив також, що напрацювання перспективного плану відбувалося з порушенням Методики формування спроможних громад, а також Європейської хартії місцевого самоврядування, адже публічні консультації були проведені лишень щодо 11 районів (щодо 9-ти районів консультації не були проведені).

Нагадаємо, 31 січня, відбулося засідання Міжвідомчої обласної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового рівня Львівської області, на якому був напрацьований новий перспективний план об’єднання громад.