Результати оптимізації на Львівщині: селяни розбирають школу на цеглу

0
1493

У селі Яснище Бродівського району невідомі зловмисники розібрали частину стіни місцевої школи на цеглу. У цій школі у 2013 році був призупинений навчальний процес.

Про це повідомила громадський діяч Ірина Сех на своїй сторінці facebook.

“Сьогодні побувала в селі Яснище Бродівського району. Повернулася під сильним враженням. У селі завалили школу. Не відомо хто вночі зруйнував стіну, очевидно, спокусившись дармовою цеглою. Цегла, треба сказати, міцна, надійна – сто років тому так робили, щоб на віки. Селяни чули гуркіт, але не спохопилися вчасно, бо думали, що гуркоче в клубі поруч, в якому саме ремонт. А вранці побачили отаку картину…”, зазначила Ірина Сех.


“До поліції звернулися, але вона їхала до села тиждень. Мають люди підозри щодо злодіїв, але хай це з’ясовують правоохоронці. Почалося з того, що в 2013 році ще за злочинного режиму, який насаджував так звану оптимізацію, було призупинено навчальний процес. Будівля стояла пусткою. І от одного дня хтось вирішив, що на «не потрібній» школі можна поживитися. І почав валити стіну…”.

На думку громадського діяча, ця історія має стати застереженням для тих, хто продовжує «оптимізацію», розпочату Януковичем, а також для батьків, для сільських громад, які під тиском погоджуються на закриття шкіл.

“Сьогодні ви погодилися закрити школу, в якій навчалося кілька поколінь, а завтра її може не бути. І тоді є загроза, що навчальний процес буде «призупинено» назавжди…”.