Рада закріпила в Конституції курс на НАТО

0
1298
Верховна Рада підтримала зміни до Конституції України, якими закріплюється курс на європейську інтеграцію та вступ до НАТО.
Підтримали рішення 334 депутатів, проголосували проти — 35 депутатів, утрималися — 16.

Перед ухваленням рішення в Раді виступив президент України Петро Порошенко, який і вніс цей законопроект до Ради. Голосування за рішення він назвав «історичним». Також він заявив, що за ухваленням рішення пильно спостерігають у Кремлі.

Спікер Ради Андрій Парубій закликав депутатів підтримати рішення, сказавши: «Голосуємо за Україну, голосуємо за майбутнє!».

Ще в листопаді 2018 Конституційний суд визнав пропоновані зміни щодо членства в ЄС на НАТО такими, що відповідають Конституції. Раніше його підтримав комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони.

Раніше в НАТО підтримали прагнення України до вступу в Альянс. За результатами саміту НАТО члени Альянсу підтримали Україну та закликали Росію вивести війська з Донбасу.

10 березня НАТО визнало за Україною статус країни-аспіранта. Це означає, що Північноатлантичний альянс визнав прагнення України набути повноцінного членства в організації.

Порошенко заявляв, що Україна планує вступити до НАТО у найближчі 10 років.