Путін заборонив російським авіакомпаніям літати в Грузію і доручив забрати звідти всіх росіян

0
1193
Президент Росії Володимир Путін заборонив російським авіакомпаніям з 8 липня здійснювати повітряні перевезення громадян з Росії на територію Грузії. Уряду Росії доручено забезпечити повернення на батьківщину росіян і їхнього багажу.

Відповідний указ розміщено на сайті Кремля. Причиною заборони в тексті названо “захист громадян Російської Федерації від злочинних та інших протиправних дій”.

Згідно з документом, з 8 липня російським авіакомпаніям забороняється “здійснювати повітряні перевезення (зокрема комерційні) громадян із території Російської Федерації на територію Грузії”. Туроператорам і турагентам рекомендовано утриматися від продажів путівок у цю країну.

Уряду в указі доручається вжити заходи щодо повернення на батьківщину росіян, які тимчасово перебувають у Грузії. МЗС РФ координуватиме дії з владою Грузії щодо гарантування безпечного повернення громадян Росії, зазначено в документі.

Напередодні в Грузії спалахнули антиросійські протести. Вони почалися після того, як російський депутат Сергій Гаврилов сів у крісло голови парламенту Грузії під час сесії Міжпарламентської Асамблеї Православ’я.

Опозиція вимагає відправити у відставку трьох високопосадовців – голову парламенту Іраклія Кобахідзе, главу МВС Георгія Гахарію та главу СГБ Вахтанга Гомелаурі. Спікер парламенту вже залишив свій пост.

Повідомлялося, що внаслідок застосування поліцією в Тбілісі спецзасобів постраждали близько 240 осіб, журналістка втратила око. Поліція затримала 305 учасників протесту.