“Приїжджайте або залишайтеся”: Україна через два дні повністю припинить авіасполучення

0
1526

З 27 березня Україна повністю припинить авіасполучення, але при цьому ніхто не притискатиме конституційних прав громадян.

Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, повідомляє пресслужба МВС, передає “Цинічний Львів”.

“Я наполягаю на тому, щоб авіасполучення було припинено. І в ніч з п’ятниці на суботу воно буде припинено. Президент давав час на повернення додому, однак дехто хотів ще полежати на пляжі, і ці громадяни хочуть за кошт держави повернутися додому”, − зазначив він.

Також міністр наголосив, що в Києві з 34 інфікованих, 31 − це туристи, які повернулися з інших країн.

“Але, якщо ви прийшли пішки або приїхали на власному авто − вас пустять і будуть раді. Ніхто не притискатиме конституційних прав громадянина України”, − додав Аваков.

 

Міністр закликав: “Є два дні. З’їжджайтеся, дорогі мої, давайте, а після цього, сидиш ти десь на Цейлоні в хорошій хатинці, ну посидь там ще, якщо ти так вирішив. Тому що минуло вже два тижні відтоді, як ми потрапили в таку ситуацію”.

Також міністр внутрішніх справ додав, що громадяни, які прибувають чартерними літаками із зони потенційної активності вірусу, перевіряються лікарями.

“Усі хто прибував, і ще буде прибувати, всі перевіряються лікарями — візуально, температурний скринінг та швидкі тести. Але тут ми мусимо казати, що швидкі тести не дають повної картини. Якщо людина заражена щойно, то цей тест нічого не покаже. Він показує активність на п’ятий-десятий день. Таким чином ми все одно ризикуємо. Кожен з тих, хто прилетів має йти в самоізоляцію або обсервацію. Оскільки це багато тисяч людей, кожен із них підписує зобов’язання перебувати в самоізоляції”, — наголосив Аваков.

У п’ятницю комісія з надзвичайних ситуацій оголосить усі деталі.