Пристайко пропонує продавати українські товари і платити пенсії в ОРДЛО

0
593

За словами очільника МЗС, про зняття економічної блокади окупованих територій до повернення “націоналізованих” підприємств законним власникам, не йдеться.

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко висловився за постачання українських товарів до ОРДЛО і виплату українських пенсій мешканцям окупованих районів Донеччини і Луганщини.

“Навіть з точки зору економіки, чому ми не можемо продавати наші товари? Нехай на полицях стоїть ряжанка з українським прапором, а не російським чи білоруським”, – заявив голова МЗС в інтерв’ю “Європейській правді”, опублікованому в п’ятницю, 20 вересня.

При цьому він запевнив, що про зняття економічної блокади мова не йде. Умовою її скасування є повернення законним власникам підприємств, “націоналізованих” окупаційними адміністраціями ОРДЛО, підкреслив міністр.

Він уточнив, що відновлення постачань товарів на окуповану територію залежить від Ради національної безпеки і оборони.

“Зараз ми готуємося замінити наказ про список товарів, які людям дозволено перевозити через контактну лінію, списком того, що заборонено перевозити. Це обов’язково буде зроблено, але для цього потрібні певні кроки. Тому що зараз діє так звана блокада, запроваджена рішенням РНБО, і змінити її має інше рішення РНБО”, – пояснив глава МЗС.

Пристайко зазначив, що відновлення постачань товарів, а також виплата пенсій мешканцям окупованих районів є частиною так званої “формули Зеленського” з врегулювання ситуації в ОРДЛО.

Нагадаємо, недавно діти з окупованих територій в ідіотський спосіб присягали на вірність ДНР.