Спостерігаючи за стрічкою новин у ФБ раз за разом натикалась на повідомлення про проведення зустрічей в селах Львівської області «під соусом» обговорення плану розвитку того чи іншого населеного пункту. Мешканців населених пунктів повідомляли про обговорення за допомогою запрошень, на яких згадувалось ім»я чинного Президента України Петра Порошенка. Формально з юридичної точки зору нібито й порушень нема, бо ж Петро Олексійович ще не зареєстрований, як кандидат в Президенти України, але з точки зору доброчесності згадка про нього на запрошеннях честі нині діючому поки що Президенту не робить. Ну і стало ж мені цікаво, як проходять ці зустрічі.
Завітала я на таке обговорення у село Давидів Пустомитівського району. Важко усвідомити, що на 28 році незалежності України чиновники і надалі живуть радянщиною, замість того, щоб дійсно окреслювати план розвитку в даному випадку села Давидів чиновники райради, райдержадміністрації «виспівували» хвалебні оди на початках діючому Президенту, а побачивши у залі чужих людей вже лише собі: «ми зробили», «ми відкрили» і т.д. До їх промов і вихвалянь бракувало лише висловів «слава великому Петру Порошенку». Вони може б і були, якби не було у залі мене. І чомусь дякували ці чиновники тим самим чиновникам, а не тим всім українцям, з чиїх податків отримують кошти ОТГ. Забули чиновники і про те, що державний бюджет теж наповнюється з податків, тож і державні кошти на співфінансування витрат на інфраструктуру – це кошти платників податків . Послухати виступаючих, то таке враження, що на потреби села Давидів свої власні кошти витрачають голова Пустомитівської райради Галина Гичка, голова Пустомитівської РДА Ігор Хрунь , голова ЛОДА Олег Синютка, депутат Львівської обласної ради Іван Лабай та чиновники рангом нижче, що супроводжували у Давидів цю «еліту» чиновницького апарату. А було їх не багато не мало, а десь 1/5 від присутніх у залі.
Хочеться нагадати цим панам і панянкам ,що вони є найманими працівниками пересічних мешканців, бо отримують заробітну плату з тих податків, які платять ці мешканці. А оновлення інфраструктури не має бути подвигом, а має бути щоденною може десь і рутинною роботою. Ну а «повагу» до діючої влади яскраво ілюструє наповненість залу на зустрічі.
P.S. Жодного плану перспективного розвитку села на 2019-2021 роки озвучено не було. Чого збирались? Питання залишається відкритим. А я планую і надалі відвідувати подібні заходи. Подивлюсь, як проходитимуть обговорення в інших селах.