Проєкт закону про колаборантів вже внесли у Раду: що він передбачає?

0
690

Вчора, 24 лютого, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №5144. Він передбачає кримінальну відповідальність за колабораціонізм.

Про це повідомляє народна депутатка від “Слуги народу” Євгенія Кравчук на своїй сторінці у Facebook, передає “Цинічний Львів”.

Також інформація про внесення законопроєкту вказана на сайті ВРУ.

Наразі сам текст закону відсутній, проте депутатка оприлюднила його основні положення.

Зокрема колаборантами слід вважати тих громадян, які заперечували збройну агресію проти України та окупацію її територій або публічно закликали до підтримки агресора, співпраці з ним чи невизнання суверенітету України над захопленими територіями.

Які санкції передбачає закон?

У законі передбачається заборонити колаборантам обіймати певні посади або займатися певною діяльністю терміном від 10 до 15 років.

Таке ж покарання, але ще з конфіскацією майна, передбачене громадянам, які добровільно займали посаду, не пов’язану з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно господарських функцій в окупаційних органах влади.

У випадку добровільного зайняття посади, яка передбачає такі функції, колаборанту загрожує позбавлення волі терміном від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади до 15 років та імовірною конфіскацією майна.

Якщо ж громадянин добровільно займав посаду в судових чи правоохоронних органах окупантів, то його можуть позбавити волі терміном від 12 до 15 років і заборонити йому обіймати певні посади до 15 років з імовірною конфіскацією майна.

За пропаганду агресора в навчальних закладах передбачені виправні роботи до 2 років або арешт до 6 місяців, або ув’язнення до 3 років з позбавленням права обіймати певні посади терміном від 10 до 15 років.

За передання матеріальних ресурсів агресорам колаборанту загрожує штраф до 10 тисяч неоподатковуваних мінімумів або позбавлення волі терміном від 3 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади.

Якщо громадянин брав участь в організації та проведенні політичних заходів та/або здійснював інформаційну діяльность на користь агресора, його можуть позбавити волі терміном від 10 до 12 років, позбавленням права обіймати певні посади до 15 років з можливою конфіскацією майна.

Як раніше писав “Цинічний Львів”, рейтинг Зеленського почав рости, на другому місці – Порошенко.