Протезування зубів: види та догляд за ними

0
432

Недотримання правил гігієни порожнини рота, ігнорування стоматологічних оглядів та несвоєчасне лікування призводять до руйнування зубів. Їх не завжди вдається відновити консервативними методами – шляхом пломбування. Відсутність зубів ускладнює жування, погіршує дикцію і зовнішність, знижує соціальний статус, сприяє розвитку психологічних розладів. Протезування зубів – процедура відновлення зруйнованих зубів, їх естетики, а також структури і функцій жувального апарату шляхом установки зубних протезів.

Щоб встановити якісні протези варто звернутися до клініки, яка має спеціалістів з протезування зубів, а також якісне обладнання. До прикладу, у Львові за послугою протезування зубів Ви можете звернутися до “Havryk dental clinic”. Ця стоматологічна клініка має у своєму штаті професійних фахівців, які допоможуть Вам діагностувати та усунути різноманітні дефекти зубощелепної системи та отримати нову посмішку.

Види протезування зубів

За типом фіксації в порожнині рота протезування зубів буває знімним і незнімним. Незнімні протези кріплять на стоматологічні цементи. До них відносяться коронки, мостоподібні конструкції, мікропротези і імплантати.

  • Коронки конструктивно представляють собою ковпачки, які надягають на попередньо депульповані і обточені зуби. Підходять для протезування одиночних дефектів зубного ряду, якщо зуб значно зруйнований, а корінь здоровий і міцний. Найпоширеніші і порівняно недорогі коронки – металокерамічні: каркас з металу покритий керамікою. Більш сучасні безметалеві конструкції роблять з оксиду алюмінію та діоксиду цирконію.
  • Мостовидні конструкції представляють собою кілька з’єднаних між собою коронок. Цей вид протезування показаний, якщо зруйнований ряд зубів. Кріплять на здорові зуби або імплантати за допомогою стоматологічних цементів і клеїв. Роблять з тих же матеріалів, що і коронки. Вартість залежить від кількості одиниць.
  • Керамічні мікропротези ставлять на частково зруйновані зуби. До них відносять вкладки, вініри і люмініри. Вкладки – альтернатива класичним пломбування. Вініри і люмініри – тонкі і ультратонкі накладки для усунення естетичних недоліків зубів на лінії посмішки.
  • Імплантати – вживлені штучні коріння, на які кріплять штучні коронки або мостовидні конструкції. Дозволяють відновлювати зубний ряд і функції жувального апарату навіть при повній відсутності зубів.

Знімні зубні протези ставлять при відсутності великої кількості або всіх зубів в ряду. За типом конструкції бувають повністю знімні, бюгельними, нейлонові і акрилові протези. Фіксуються за допомогою спеціальних гачків, замків, балок, присосок, гелів, а також шляхом насадження на імплантат. Функціональні елементи виконуються з стоматологічного акрилу і нейлону, кріплення – металеві. Ціна залежить від конфігурації.

Рекомендації по догляду за зубними протезами

За незнімними зубними протезами доглядають так само, як і за власними зубами – чистять двічі на день, використовують флоси та іригатори.

Знімні конструкції очищають від залишків їжі і нальоту за допомогою спеціальних водорозчинних таблеток і розчинів шляхом замочування. Щоб уникнути механічних поломок, рекомендується не розжовувати дуже тверду їжу, наприклад, горіхи.

Відвідуйте фахівця двічі на рік, щоб підтримувати стоматологічні протези в справному стані. Вчасно лікувати карієс набагато швидше і дешевше, ніж виконувати зубне протезування. Тому вчасно звертайтеся до фахівців.