Просо: його особливості та де вигідно продати врожай цієї культури

0
403

Просо – однорічна або багаторічна рослина з сімейства злакових, росте практично повсюдно. У висоту рослина досягає 200 см, але зустрічаються також і низькорослі види проса, висота яких не перевищує 30 см.

Просо може мати повзучі кореневища, або може і зовсім не мати коренів. Коренева система у проса мичкувата. Листя у проса лінійні або ланцетні, часто плоскі. Суцвіття рослин волотисті, з довгими гілками, а колоски з одного боку плоскі, а з іншого – опуклі. Довжина волоті варіюється від 15 до 40 см, а довжина колосків дорівнює 1-3 мм. Плід проса – зернинка круглої або овальної форми, забарвлення може бути червоним, жовтим або білим.

В даний час відомо близько 500 видів проса, велика частина яких поширена в тропічних і субтропічних зонах. В нашій помірній кліматичній зоні росте трохи більше десятка видів цього злаку, причому, частина з них вирощують як декоративні рослини, а частина – в якості харчових і кормових сільськогосподарських культур.

Просо зростає дуже швидко, і ця особливість – одна з ключових. Максимальний приріст стебел рослини відбувається в період до початку цвітіння. Кожний день стебло виростає приблизно на 0,4-2,5 см. Швидкість зростання зменшується в кінці цвітіння.

У розвитку рослини виділяють два важливих періоду – вегетаційний і генеративний. Перший період триває від проростання насіння до початку цвітіння, в цей час формується і росте волоть. А другий період триває від початку цвітіння рослини і до дозрівання насіння. Протягом цього періоду відбувається відмирання вегетативних органів рослини.

Однорічні види проса можуть рости практично на будь-яких грунтах. Але все ж, найбільш підходящими для цього злаку будуть пухкі, живильні і помірно вологих грунтах. Деякі види проса можуть рости на болотистих, піщаних і навіть важких і сирих земляних покривах. Засолення земель не впливає на ріст і розвиток проса, але якщо грунт кислий, то для вирощування цієї рослини земля непридатна.

Розмноження проса можна здійснювати насінням і діленням. В 1 г налічується приблизно 300 насіння, тому просо сміливо можна віднести до найбільш економічним рослинам, адже як мінімум третина з цього насіння зійде.

Де вигідно продати просо?

Ціни на просо – https://agronizer.ua/silgospprodukciya/proso/ завжди змінюються, тому треба вміти вміло реалізувати цю культуру.

Після вирощування врожаю його потрібно вигідно продати. Саме тому потрібно приділити неабияку увагу пошуку закупівельника вашої продукції. Так, в останні роки стали популярні інтернет-портали з продажу сільськогосподарської та мінеральної продукції. Серед таких порталів варто виділити – Агронайзер. Користуватися цим сайтом дуже зрчуно і зрозуміло. Великою перевагою цього порталу є наявність мобільної версії сайті, що значно полегшує користування ресурсом у той момент коли під руками немає комп’ютера.

Саме на таких порталах як “Агронайзер” ви зможете знайти закупівельників та швидко продати Ваш врожай проса. Крім цього ви завжди будете в курсі актуальних цін на цю продукцію і зможете відслідковувати тенденцію ринку.