“Проковтнула карабін”: у Львові лікарі оперували 7-річну дівчинку, яка проковтнула стороннє тіло (ФОТО)

0
1356

У Львові лікарі видалили  з шлунку 7-річної дівчинки карабін від жіночої сумки.

Про це повідомляє Львівська Обласна Дитяча Клінічна Лікарня Охматдит у ФБ, пише “Цинічний Львів”.

Дівчинка собі гралася вдома, мама була в іншій кімнаті. Коли дівчинка прибігла і сказала, що випадково проковтнула карабін від сумки, мама спочатку не повірила. Але батьки звернулися до лікаря, щоб переконатися, що усе з малечею гаразд. На рентген-знімку у місцевій лікарні побачили металеву детальку сумки – карабін, яким кріпилася ручка.

Це було нетипове стороннє тіло – карабін не гладенький і не круглий, він має складнішу будову, тому діставати його було складніше. Але ситуацію врятувала мама – вона показала нам другий карабін і ми в операційну йшли уже з навиками захоплення карабіна, відточили їх раніше. Це дало нам переваги – скоротило час втручання, дівчинка менше перебувала у наркозі і ми завенчими рухами зайшли у шлунок і дістали карабін“, – пояснює лікар-ендоскопіст Марта Лучак.

Усе пройшло без ускладнень, малеча з мамою зранку поїхала додому. Команда в операційній: лікар-ендоскопіст Марта Лучак, торакальний хірург Олександр Колодій, медсестра Світлана Васильченко і анестезіолог Тарас Гуз.

«Якщо дитина проковтнула сторонній предмет, будь ласка, постарайтесь розпитати дитинку – це дозволить лікарям вашої дитини виграти час і підготуватися якнайкраще (підібрати інструменти оптимального розміру і протестувати його захоплення, адже це буває непросто, коли стороннє тіло має негладку поверхню). Але краще не хворійте», – наголошується у повідомленні.