Прогнози ринку нерухомості

0
116

Думаєте про купівлю нової квартири чи цікавитеся комерційною нерухомістю? Не знаєте, які можливі зміни відбудуться на ринку нерухомості? Ознайомтеся з прогнозами експертів, щоб встигнути вигідно інвестувати кошти.

За останній рік вартість нерухомості в деяких регіонах зросла на третину. Збільшилася ціна на квартири в новобудовах, на об’єкти вторинного ринку. Вартість зросла тому, що попит на житло знаходиться на високому рівні.

Що буде найближчим часом?

Нові прогнози ринку нерухомості дуже різні. Одні експерти стверджують, що квартири та комерція будуть і далі дорожчати. Інші спеціалісти впевнено прогнозують зменшення цін на нерухомість. Якщо попит на нерухомість сповільниться, то не виключене незначне падіння цін.

Стрімко дорожчають будівельні матеріали, а посадовці приймають нові законопроєкти. Ці фактори впливають на вартість нерухомості. З 2022 року будуть запроваджені нові податкові зміни, тому ціни можуть зрости. Фахівці стверджують, що додаткові податкові навантаження спровокують подорожчання житла.

Наступний рік може початися зі стагнації ринку нерухомості. Мова йде не про обвал ринку нерухомості, а про стабілізацію цін. Ціни залишатимуться стабільними ще 3-4 місяці з початку року. В цей час люди можуть продовжувати інвестувати гроші в нерухоме майно. При умові скасування карантину вартість житла знову зросте.

Ціни на новобудови

Майбутні власники житла шукають відповіді на питання про те, що буде з новобудовами. Сучасні новобудови – https://nerukhomi.ua/novostrojki-lvov/ відповідають високим вимогам покупців, доповнюються всім необхідним для комфортного проживання. Забудовники пропонують своїм клієнтам:

  • сезонні акції;
  • програми розтермінування;
  • цільові напрямки продажу.

Аналітики прогнозують, що навесні наступного року зростуть ціни на купівлю та оренду об’єктів в новобудовах. Великою популярністю будуть користуватися заміські котеджі, особняки, таунхауси. Також зросте вартість комерційної нерухомості.

Попит на житло в новобудовах зростає останні кілька років. Квартири в нових будинках подобаються покупцям більше, ніж житло на вторинному ринку. Іноземні інвестори більше цікавляться дорогими об’єктами. В економ-класі спостерігається стабільне зростання цін, а об’єкти бізнес-класу потрохи дешевшають.

Новий урядовий законопроєкт

Через новий законопроєкт вартість житла продовжуватиме зростати. А що буде з ринком нерухомості в майбутньому році? Цілком ймовірно, що зміни в законодавстві сприятимуть здорожчанню житла. Автори законопроєкту хочуть змусити продавців платити ПДВ при проведенні операцій з нерухомістю (це стосується вторинного ринку).

У Міністерстві фінансів запевняють, що норми закону не вплинуть на вартість нового житла. Додаткові податки будуть платити люди, які за рік продають 3 або більше об’єктів. Новий законопроєкт більше стосується посередників, які перепродують нерухомість.

Собівартість будівництва продовжує зростати через підвищення тарифів. Також дорожчають різні будівельні матеріали. Ринок нерухомості залишається далеким від точки насичення, тому ймовірно, що ціни на житло не будуть падати.