Про сильних лідерів у складні часи та ухвалення комплексних рішень — підбиваємо підсумки третього дня навчання у Школі політичної майстерності

0
861

Фінальний день “Школи політичної майстерності” вкотре активізував учасників, яким сьогодні випала нагода послухати лекції двох топ-спікерів: Андрія Іллєнка, депутата Верховної Ради, та Оксану Рубай, депутата Львівської міської ради, радника мера Львова.

Андрій Іллєнко тезово розповів про принципи функціонування Верховної Ради України, та її функцію, базові етапи ведення законодавчого процесу та змішану виборчу систему, за якою депутати обираються до ВРУ.

«Атмосфера в парламенті непроста. Щоб отримати повагу та авторитет, ми повинні бути активними, мати свою чітку позицію, бути на місці. Не зважаючи на те, що нас в Парламенті абсолютна меншість, ми представляємо велику частину суспільства, за нами стоїть не одна тисяча людей, – розповідає депутат. — Молоді просто так владу не віддають. Потрібен сильний лідер, який буде йти, рвати, ламати і будувати. Сильних лідерів виховують складні часи. Серед сучасних політиків мені важко виділити того, який володіє рисами ідеального лідера. Людину епохи сьогодні не знайдеш».

Депутат запевнив учасників: щоб люди повірили, що може бути інша політика, цілком достатньо однієї каденції. За п’ять років можна здійснити грандіозний поштовх до змін, ще 5 – і ми отримаємо реальні плоди. За 10 років ми зможемо пройти шлях до змін, який буде відчутний і зрозумілий кожному. Натомість ми повинні слідкувати за особистісним розвитком, адже власний прогрес, освіта, досвід, інвестиції в себе – це вагома частка прогресу в країні загалом.

Завершила цю низку лекцій від наших топ-спікерів Оксана Рубай. Із твердою позицією, що депутатство – це служіння народові, з ранку до ночі, впродовж робочого тижня і на вихідних, вона все ж зізналася у  відсутності романтизму у депутатській діяльності та деяких реаліях, зокрема щодо того, що одним голосом сильного впливу не створиш, а також, що в межах державних управлінських структур часом приймаються деякі корупційні рішення.

«Ми не приймали системних рішень за останні 10 років. Але зараз, коли ми говоримо про ці зміни, ми маємо аргументовані підходи до вирішення. Саме  комплексний підхід до прийняття рішень дозволить отримати ефективний результат».

Зрештою, учасники “Школи політичної майстерності” отримали свої довгоочікувані сертифікати, а також безцінний досвід, яким поділилися з ними депутати Верховної та Львівської міської ради, політичні діячі, журналісти та просто професіонали своєї справи. Сподіваємося, що цей досвід наша молодь нестиме і далі, задля розвитку та процвітання своєї Батьківщини.