Правила безпеки під час роботи з основним ремонтним інструментом

0
575

Для швидкого та якісного виконання ремонтних робіт професіональні майстри використовують повний комплект приладів та електротехнічних засобів. На відміну від них пересічний львів’янин має намір отримати інструменти виключно на час ремонту. Відсутність практичного досвіду, поверхневі уявлення щодо користування електротехнікою та приладами може спровокувати виникнення травм. Дізнайтесь, які правила безпеки необхідно дотримуватись, щоб жодні проблеми не завадили проведенню ремонтних робіт.

Перфоратор

Безумовним лідером серед будівельних інструментів є перфоратор. Цей агрегат дозволяє просвердлювати отвори в бетоні значно ефективніше, ніж ударний дриль. Функціонал перфоратору надає можливість використовувати його також як шуруповерт.

Інструмент вважається безпечним, тому що швидкість обертання свердла мінімальна. Але у разі потрапляння свердла на арматуру провокується сильний ривок. Рекомендуємо для безпечної роботи міцно тримати прилад. Також за допомогою датчика прихованої проводки розрахувати місця для просвердлювання отворів. Це дозволить попередити пошкодження електромережі.

Дриль

В торговельних мережах можна придбати дриль трьох видів: ручний, пневматичний та електромеханічний. Останній має більш потужний мотор, який забезпечує високу частоту обертів.

Щоб уникнути травмування, під час роботи приладу не торкайтеся руками до обертального елементу та деталей.

Обценьки-кліщі

Для виймання цвяхів, фіксації окремих деталей, перекушування дроту, кабелю, зняття ізоляції використовують обценьки. Якщо передбачається великий обсяг робіт, найкраще обирати більш зручний пневматичний різновид.

Сталеві ріжучі частини можуть травмувати майстра під час необережного використання інструменту. Тому рекомендуємо тримати обценьки виключно за рукоятки.

Плоскогубці

Для захоплення та міцного утримання деталей використовують плоскогубці. Такі багатофункціональні вироби можуть бути виконаними зі сталі або комбінованих матеріалів. Рукоятку частіше виробляють з гуми або полівінілхлориду.

В залежності від насадок функціональне призначення інструменту може відрізнятися. За допомогою плоскогубців можна стискувати елементи, виконувати роботи в місцях обмеженої доступності, працювати з крихкими деталями.

Плоскогубці, оснащені ізольованими ручками, використовують під час роботи з електрикою. Виробник зазначає на рукоятці показник максимально допустимої напруги. Відмовтесь від спокуси працювати з плоскогубцями, якщо їхні функціональні властивості не передбачають роботу з великою напругою.

Також час від часу рекомендується змащувати пасатижі, щоб губки не зводилися різко або з ривком. Це може призвести до поранення руки.