“Повстання?”: “Слуги народу” звернулися до Зеленського з жорстою вимогою через узаконення ОРДЛО

0
3678

Народні депутати з фракції “Слуга народу” опублікували спільну заяву, у якій зазначили неможливість подачі води в окупований Росією Крим, а також створення так званого консультативного органу з ОРДЛО.

Однаковий текст заяви з’явився одразу у кількох нардепів партії. Зокрема ініціативу підтримали Єгор Чернєв, Віталій Безгін, Анастасія Красносільська, Лео Герос, Дмитро Наталуха, Анна Бондар, Микита Потураєв, Іван Юнаков, Богдан Яременко, Вікторія Подгорна, Ігор Василів, Олена Шуляк, Дмитро Чорний, Єлизавета Ясько.

У заяві зазначається, що ухвалене представниками України в рамках Тристоронньої контактної групи рішення про створення консультативної ради в рамках політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи є неприйнятним.

За словами нардепів, тривогу викликає той факт, що до утворюваної консультативної ради увійдуть на рівних правах представники України та окремих районів Донбасу як сторони консультацій.

У політсилі нагадали, що згідно з положеннями Закону України “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях” Росія здійснює тимчасову окупацію територій у вищезазначених областях.

“Відтак, українське законодавство унеможливлює визнання в будь-якій формі будь-яких органів влади так званих ЛНР, ДНР, ОРДЛО і таке ін. Усі переговори щодо забезпечення прав та інтересів громадян України, а також щодо припинення збройної агресії повинні вестись винятково з Російською Федерацією та її представниками. Легітимність представників так званих ОРДЛО може бути визнана лише в тому разі, якщо вони призначені законними представниками України чи законними органами влади нашої держави”, – йдеться у заяві.

Депутати звернулися до Володимира Зеленського з вимогою надати доручення представникам України в Тристоронній контактній групі та усім переговірникам України повернутися в рамки законодавства України та не допустити реалізації оприлюднених рішень.

“Також закликаємо президента України Володимира Зеленського зобов’язати делегацію України на переговорах із Російською Федерацією проводити на регулярній основі консультації та інформувати Верховну Раду України щодо підходів та стану переговорів”, – наголосили депутати.

Ми, народні депутати України – представники політичної партії «Слуга народу» не можемо не звернути увагу на низку подій…

Опубликовано Anastasia Krasnosilska Пятница, 13 марта 2020 г.

Нагадаємо, сьогодні учасники Тристоронньої контактної групи у Мінську на зустрічі 11 березня підписали домовленості про створення органу, яким фіксується суб’єктність ОРДЛО. У протоколах Росія у статусі гаранта-спостерігача зазначена нарівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ.