«Поверніть пільги героям!»: у Львові учасники АТО/ООС пікетували ЛОДА (ФОТО)(ФОТО)

0
584
фото сайт 032.ua

Сьогодні, 9 липня учасники російсько-української війни пікетують Львівську обласну державну адміністрацію з вимогою відновити пільги на проїзд громадським транспортом для учасників бойових дій.

Про це інформує «Вголос».

Близько 70-ти людей зібрались під стінами ЛОДА на мітинг. Учасники заходу обурені фактом, що перевізники відмовляються надавати безкоштовні послуги ветеранам АТО та ООС. Як кажуть самі учасники, вони постійно користуються громадським транспортом і тепер це суттєво б’є по їхній кишені. Так, комусь треба добиратись з області до Львова на місце праці, а хтось щодня має прибувати на лікування у військовий госпіталь. До карантину, пов’язаного із пандемією коронавірусу, таких проблем не виникало і всі водії ставились з розумінням, однак тепер все по-іншому. До того ж, відповідний закон України не було скасовано.

«Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький вчора заявив, що ЛОДА не давала жодного розпорядження, яке б скасовувало пільги для учасників бойових дій. Ми запитали, чому тоді у касах автостанцій не продають квитків для пільговиків, на що він сказав, що це питання до перевізників. Сьогодні ми хочемо розібратись, чия це ініціатива»,- розповів співорганізатор мітингу Сергій Лейченков.

Не залишився осторонь такого заходу і депутат Львівської облради, заступник голови Верховної Ради України (2012-2014) та учасник російсько-української війни Руслан Кошулинський. Він заявив, що хлопці йшли на війну не заради пільг чи грошей, але держава має бути вдячна кожному з них.

«Ніхто з нас не йшов на війну заради грошей чи пільг. Дуже часто більшість з нас платить за кожну свою поїздку. Але є такі, хто не може цього зробити. Бувають моменти, коли прилетіла «Волошка», на бронежилеті в хлопця жодної подряпини, а ноги досі не можуть зібрати. Він мусить двічі в тиждень їздити на лікування, а його ноги в маршрутці не видно! Ми нічого не просимо і не вимагаємо, ми хочемо нагадати про таке поняття як повага до людей, які пішли воювати. Коли влада не поважає своїх героїв, то в такій країні нічого й не буде», – сказав Руслан Кошулинський.

«Найкращим «бронежилетом» для кожного із наших воїнів була пам’ять і думка, що вдома все буде добре. Ми маємо шанувати усіх, хто віддав свій час, здоров’я чи навіть життя за незалежність України. Те, що зараз робить влада, зветься зневагою. Згадайте, як ЛОДА виділила 35 млн. гривень собі на премії! Згадайте, як у міській раді хотіли встановити собі душ за 750 тис. грн.! Чи може їм краще людськими грошима оплатити соцопитування під час карантину? Може краще було дати ці гроші хлопцям і дівчатам, які воювали за Україну? А вони ще й забрали пільги на проїзд! Є закон і місцева влада має його дотримуватись!», – додав політик.

Учасники мітингу заявили, що якщо скасування пільг – це дійсно ініціатива перевізників, то їхня реакція буде відповідною і вони про це повідомлять згодом