Порошенкові бракує досвіду в сфері дипломатії, що призводить до хибних рішень, – Борис Тарасюк (ВІДЕО)

0
312

6 березня відбулася зустріч з молоддю українського дипломата, політика та колишнього Міністра закордонних справ України, Бориса Тарасюка, за участі депутата Львівської обласної ради Ярослава Качмарика, а також Наталії Тимчій, в.о. голови Львівської міської організації ВО «Батьківщина».

Борис Іванович розповів про свій кар’єрний шлях від аташе до Міністра закордонних справ. Дипломат і надалі займається зовнішньо-політичною діяльністю, бере участь в іноземних конференціях в якості делегата, а також займає посаду заступника Голови партії ВО «Батьківщина». Він зазначив, що кожні вибори є вирішальними для України та її долі, і застеріг молодь не віддавати голоси, а прийти і проголосувати 31 березня.

Тарасюк переконаний, що Україні слід заручитися підтримкою США, Великобританії та Німеччини, одних із найвпливовіших країн у світі. З іншого боку, ми очікуємо посилення санкцій щодо країни-агресора, в той час як вітчизняні підприємства продовжують торгівельні зв‘язки з ворогом.

Журналістам Цинічного Львова вдалося поспілкуватися з Борисом Івановичем з приводу роботи теперішньої дипломатичної служби України.

У якому із урядів вам працювалося комфортніше, та який персональний здобуток ви могли би виділити.

«За Конституцією України, Президент має найбільші повноваження у сфері зовнішньої політики та оборони. Саме через це Президент має право вносити дві кандидатури до уряду – Міністра закордонних справ та оборони. Питання в якому уряді працювати особливо не впливало на роботу Міністра закордонних справ, який безпосередньо підпорядковувався Президенту. Для мене найбільш некомфортним був період 2006-2007 рр., коли прем`єр-міністром був Янукович, який практично демонстрував свою зневагу до моєї посади. Дійшло до того, що під час засідання уряду зачинялися двері, а Міністра закордонних справ не впускали», – розповів екс-міністр.

Сьогодні Рада ЄС ухвалила новий пакет санкцій проти Росії за конфлікт у Керченській протоці. Чи вважаєте ви достатньою роботу дипломатичної служби у цьому напрямку?

«Я вважаю, що найкращою санкцією буде ізоляція Росії від глобальної фінансової банківської системи SWIFT. Що стосується рішення про накладення санкцій за акт агресії на відкритому морі, то з боку Європи було виголошено акт солідарності, дієвий крок для того, щоб змусити агресора відновити статус-кво.

Щодо дипломатичної служби. Я прийшов сюди у 1975 році, багато зробив для її становлення до незалежності і в перші роки незалежної України. Мені не байдуже, що говорять про дипслужбу, і звичайно, я не погоджуюсь з помилковими твердженнями аматорів, які починають оббріхувати українських дипломатів. Дипломатія готова висловлювати свою думку та позицію. Я вважаю правильним висловлювання свого попередника, Генадія Вдовенка: «Український дипломат має відповідати трьом П – професіонал, патріот і порядна людина». Я до цих П додаю ще одне, четверте. Працьовитий. Тоді він є справжнім дипломатом. Вплив української дипломатії базується на вибудуваних стосунках з Президентом. Чинному президентові бракує досвіду в сфері дипломатії, що призводить до хибних рішень», – підсумував Борис Іванович.

Зустріч з Борисом Тарасюком

Опубликовано Цинічний Львів Четверг, 7 марта 2019 г.