Популярність піци у Львові та всьому світі

0
113

Вважається, що піца у Львові в сучасному її розумінні пішла саме з Італії. Це сталося не тільки внаслідок експериментування з інгредієнтами, але внаслідок винаходу оригінального процесу замішування тіста. У XVIII столітті італійці навчилися самі, а потім і весь світ замішувати тісто руками, що зробило піцу більш привабливою та смачною.

“Антика Піца Порт Альба” – перша піцерія, що подає піцу такою, якою ми малюємо її в голові сьогодні. Відкрився заклад у 1830 році і залишається відкритим до сьогодні. Подорожуючи через Італію, не забудьте відвідати це місце, що розташувалося за адресою: Віа Порт Альба, 18.

Як відбулась популяризація піци в Америці? Її другий світанок

Наступними після Італії, хто став голосно і багато готувати піцу була Америка. Після Другої світової війни піца набула великого розголосу завдяки солдатам, які повернулися додому і почали говорити про кухні інших країн. Американці модифікували та перетворили рецепти під свою вдачу, придумали доставляти піцу на спеціально обладнаних підігрівачах додому та впровадили знамениті “30 хвилин, або піца за нас рахунок”.

Події, що стали важливими кроками розвитку піца-готування:

  1. 1885 рік, італійський емігрант Дженнаро Ломбарді відкриває першу в Америці піцерію.
  2. 1958 рік, відкриття першого закладу “Pizza Hut”, у місті Вічіто, штат Канзас, Деном та Френком Карні. Сьогодні це одна з найвідоміших та найбільших мереж піцерій у світі.
  3. 1980 рік, створення оригінального тіста “Пан”, що готується на спеціальній сковороді, завдяки якій начинка прожарюється краще, а тісто зберігає хрумкість.

Як піца досягла всіх куточків планети?

Піца охопила Південну Америку, країни Азії та Європу ще у XIX-XX століттях. Україну делікатес відвідав чверть століття тому. Через легкий процес приготування та широкий вибір начинки – піца стала головною стравою багатьох ресторанів та кафе.

Кухарі різних епох і культур удосконалювали рецепт піци протягом двох тисяч років. Ці ласощі склали компанію великим філософам, революціонерам, винахідникам, математикам, мимоволі ставали свідком розквіту і краху дюжин держав, споглядали найжахливіші і найпрекрасніші події історії людства.

Сьогодні ми спостерігаємо апогей успіху цієї страви, де кожна людина може знайти той варіант піци, який її підкорить. А Вам для цього достатньо лиш замовити улюблену страву з доставкою їжі у Львові від Пронто Піца.