Попри карантин українські аеропорти обслуговували літаки проросійських політиків і олігархів (ВІДЕО)

0
793

Приватний літак, яким користується народний депутат від ОПЗЖ та кум Путіна Віктор Медведчук, під час суворого карантину в Україні здійснив 16 перельотів із аеропорту “Київ” в аеропорт “Ужгород” і навпаки. У цей час за обидва аеропорти мали тимчасово зупинити роботу на відправку та прийом пасажирів. Окрім Медведчука, на заборону начало ще декілька олігархів, бізнесменів і нардепів.

Про це повідомляє “Радіо Свобода”, передає “Цинічний Львів”.

За виключним правом здійснювати перельоти в умовах “закритого неба” Віктор Медведчук звертався та отримував дозволи від кількох відомств, зокрема від Державної авіаційної служби, а також від Служби безпеки України.

Журналісти зафіксували, як Віктор Медведчук із родиною приземлився у аеропорту “Київ” 7 травня, прилетівши з Ужгорода. Після цього вони отримали інформацію про всі перельоти літака Медведчука під час карантину від джерел у Державній авіаційній службі та в аеропорту “Київ”.

Згідно з цими даними, у внутрішній системі вісім рейсів між Києвом та Ужгородом було позначено як «переліт без завантаження». У інших восьми рейсах за тими ж напрямками зазначено “перевезення народного депутата”.

Як нагадали журналісти, у 100 кілометрах від Ужгорода в селищі Жденієво у Карпатах розташовується дача народного депутата. Десятки гектарів землі та великий маєток оформлені на фірму, якою володіє його дружина Оксана Марченко.

“Судячи з дат, депутат, схоже, більшість часу проводив на Закарпатті, а до Києва прилітав лише на позачергові засідання Верховної Ради, подекуди одним днем”, – йдеться в розслідуванні журналістів.

Сам Віктор Медведчук на запитання, як йому вдавалося під час карантинних обмежень та фактично закритого неба регулярно здійснювати перельоти, зазначив: “З відповідним дозволом. Дозволи я отримував у зв’язку з тим, що я приїжджав на позачергові пленарні засідання. Ці дозволи брала компанія, яка обслуговує. Це не не мій літак, це літак, який я орендую. А єдиний він був тому, що була необхідність відвідувати позачергові пленарні засідання”.

Журналісти зв’язалися з керівниками аеропортів “Ужгород” та “Київ” (Жуляни) із запитанням, на яких підставах ці аеропорти регулярно обслуговували літак Медведчука під час карантинних обмежень та закритого неба для решти українців.

“Був дозвіл у нього, так ми і приймали. Дозвіл з Державіаслужби. Вони ж подають план – і ми приймаємо”, – відповів директор Міжнародного аеропорту “Ужгород” Руслан Лііс.

У свою чергу генеральний директор “Міжнародного аеропорту “Київ” Олександр Нестеренко спершу зазначив, що аеродром працював, бо виконувались «польоти підрозділів авіації спеціального призначення”.

На уточнення, чому аеропорт під час карантину обслуговував також літак Віктора Медведчука, він зазначив: “Це заявка, яка подається в Державіаслужбу, потім, наскільки я знаю, проходила на погодження в Службі безпеки України”.

Тимчасовий виконувач обов’язків першого заступника голови Державіаслужби Сергій Коршук на запитання, на яких підставах Віктору Медведчуку погоджували перельоти під час карантину, зазначив лише таке: “Ми не даємо дозволи на переліт конкретних фізичних осіб. Ми давали дозволи на перельоти повітряних суден. Я не відслідковую, на якому літаку літають якісь фізичні особи”, – і порадив написати запит.
За словами журналістів, на момент виходу матеріалу відповідь від Державіаслужби не надійшла.

Також журналісти звернулися до СБУ – на яких підставах там погоджували перельоти для Віктора Медведчука. Але там зазначили, що “у разі необхідності задоволення державних потреб прийняття та відправлення повітряних суден, що виконують пасажирські перевезення, здійснюється за погодженням з відповідним міністерством”.

Журналісти звернулися до Міністерства інфраструктури з запитаннями про особливості обмеження роботи українських аеропортів під час карантину – але протягом майже двох тижнів до виходу матеріалу відповіді не отримали.

Крім Медведчука, журналісти з’ясували, що бізнес-партнер олігарха Ігоря Коломойського Геннадій Боголюбов літав із аеропорту “Бориспіль” до закритого на карантин аеропорту Дніпра. До слова, журналісти зауважили, що Боголюбов заходив у термінал аеропорту без маски.

Сам Коломойський також літав з Києва до Дніпра. На запитання журналістів про те, як йому це вдалося, він відповів, що з “Борисполя” і “Львова” могли літати дозволені рейси, проте вразі отримання дозволу від Державіаслужби була можливість літати з будь-якого аеропорту.

“Треба полетіти – ти звертаєшся в авіаслужбу і в СБУ. Вони повинні дати дозвіл”, – сказав Коломойський.

В аеропорту “Дніпра” на прохання пояснити, як олігархам вдалося там приземлитися, сказали, що “аеропорт працював у всіх аспектах, окрім пасажирських перевезень”.

За такою ж схемою до закритого “Харкова” літав бізнесмен Олександр Ярославський. У харківському аеропорту сказали, що могли приймати літаки, крім пасажирських, якщо у них були дозволи.

А ось бізнесмен Валерій Хорошковський зміг прилетіти в Україну з Лондона 12 червня – в день, коли міжнародне авіасполучення з Україною ще було закритим. Свої перельоти між Ніццою, Києвом і Лондоном він пояснив тим, що має посвідку на проживанням у Монако, а за кордон його пропускають, бо він має “карту Європейського співтовариства”.

Також у час карантину до Росії літав і народний депутат Вадим Новинський.