Померла українка- заробітчанка, якій польський роботодавець не викликав лікарів під час інсульту (ФОТО)

0
5749

Українка Оксана Харченко, яка нелегально працювала разом з сестрою у ґміні Клещево у Великопольському воєводстві, вчора померла в Україні. Про це на своїй сторінці у Facebook написав колишній Почесний консул України у Познані, голова суспільно-культурного товариства «Польща-Україна» Вітольд Горовський, посилаючись на повідомлення сестри Оксани Харченко – Наталії Козанчин. 

Вітольд Горовський у коментарі для Української служби Польського радіо повідомив, що від грудня 2018 року потерпіла внаслідок інсульту у Польщі Оксана Харченко перебувала у батьків в селі неподалік Турки у Львівській області. Як зазначив екс-консул, «загалом, її стан був добрий, однак вона так і не змогла рухатися самостійно. Два тижні тому я зв’язувався із сестрою Оксани Харченко. Вона сказала, що пані Оксана і далі перебуває у батьківському домі».

Також колишній почесний консул повідомив, що довгий час Оксана Харченко хворіла на ниркову недостатність. Остаточна причина смерті поки невідома.

Українка Оксана Харченко разом зі своєю сестрою Наталією приїхали на роботу до Великопольського воєводства у 2017 році. Вони працювали нелегально поблизу Сьроди Великопольської на овочевій фірмі.

У січні 2018 року Оксані стало зле у робітничому помешканні. Її роботодавець не викликав швидку і не надав жінці відповідну вчасну допомогу, а вивіз на зупинку громадського транспорту і залишив її там, ствердивши, що “вона перебуває під впливом алкоголю”. Внаслідок цього випадку, Оксану паралізувало.

Майже рік жінка проходила реабілітацію в одному із осередків поблизу Лешна. На той час Оксані Харченко було 43 роки. На роботодавця Оксани Харченко було відкрито кримінальну справу, він також виплатив потерпілій грошову компенсацію.