Помер відомий український режисер родом зі Львова(ФОТО)

0
276
Свічка нічне місто

У понеділок, 1 лютого, помер відомий український театральний режисер та продюсер Сергій Проскурня.

Інформує “Цинічний Львів” з посиланням на Твоє місто.

Як зазначається, про це в себе на Фейсбуку повідомив актор театру, ексміністр культури України Євген Нищук.

Причина смерті наразі не відома. Сергій Проскурня відійшов у вічність у віці 63 років.

«Це був не просто режисер, видатний культурний діяч, філософ. Я його називав наш Драматург. Важко осягнути масштаби подій, яких торкалось його серце та креатив», – йдеться в повідомленні.

фото з сайту львівської опери

Довідка.

Режисер Сергій Проскурня народився 28 листопада 1957 року у Львові, вчився у Черкасах. Закінчив інститут театрального мистецтва ім. Івана Карпенка-Карого.

Був співавтором низки значних мистецьких проектів, організовував та продюсував концерти, вистави, фестивалі, зокрема й першу «Червону руту». Поставив вистави «Крайслер Імперіал» у Львівській опері під час фестивалю «Вивих», «Грандів мистецтва у Львівській опері» тощо.

З грудня 2007 року входив до команди міністра культури і туризму України Василя Вовкуна, згодом став радником міністра на громадських засадах, а з квітня 2008 очолював комісію Ради з питань захисту культурно-інформаційного простору.

Був художнім керівником Одеського театру опери та балету. Після цього (з 2009) очолював театр у Черкасах. У 2013–2014 роках втілив масштабний кінопроект «Наш Шевченко» (частину сюжетів знімав на Євромайдані). Розробив концепцію виставки «Шевченкоманія».

9 березня 2014 з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка вийшов фільм Сергія Проскурні «Тарас Шевченко. Ідентифікація»‪. Був режисером ораторії «З нами Бог». Цей твір, присвячений Героям Небесної Сотні та військовим, що воюють на сході України, був поставлений на Софіївській площі до 23-ї річниці Незалежності України. Загалом режисерував святкові концерти до Дня незалежності України у 2008, а також у 2015-2018 роках.

Проскурня є лауреатом премій Національної спілки театральних діячів України «Експеримент» (2001) та імені Сергія Данченка (2017).

Нагадаємо, що нещодавно на Львівщині відійшов у вічність відомий священник