Полковника СБУ затримали за організацію замовного вбивства друга голови СБУ (ФОТО)

0
339

У замовленні вбивства підозрюють колишнього заступника голови СБУ Дмитра Нескоромного. Сьогодні затриманий за підозрою в організації замовного вбивства полковник СБУ Андрій Расюк.

Про це пише “Цинічний Львів” з посиланням на Варта 1.

Расюк збирався передати гроші за вбивство друга голови СБУ Івана Баканова – начальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова, колишнього прокурора і чиновника, якому президент Володимир Зеленський через рік служби в СБУ нещодавно присвоїв звання бригадного генерала.

За версією СБУ, замовником вбивства Наумова нібито виступав Дмитро Нескоромний, полковник СБУ, який з 1 липня по 8 листопада 2019 р. був призначений Зеленським заступником голови СБУ, а з 8 листопада по 13 березня 2020 р. був першим заступником голови СБУ – начальником Головного управління по боротьбі з корупцією СБУ. Зараз він знаходиться в складі СБУ без посади.

Нескоромного розшукують, йому заборонено виїзд з України, як повідомляють джерела в Держприкордонслужбі.

“По суті сьогодні керівництво СБУ заявило, що в оточенні Баканова почалися відкриті кримінальні розбірки між групами впливу. Передумови для таких “бригадних” розбірок виникли вже давно. Кожен підприємець, який займається експортом-імпортом товарів народного споживання, знає, що економічні підрозділи СБУ в великому масштабі здійснюють рекет і вимагання, по суті “кришують” тіньовий бізнес.

На початку 2020 р. року головним був Нескоромний. Але за останній рік всі сфери тіньового бізнесу СБУ підім’яв під себе найближчий друг голови СБУ Івана Баканова Андрій Наумов. Так що підгрунтя скандалу очевидне.

Наумов всього за рік служби він вперше в історії СБУ зробив своє скромне управління внутрішньої безпеки Головним управлінням – по суті, найвпливовішою структурою в СБУ. Тепер будь-які питання по митниці, щодо закриття кримінальних справ, все, що потрібно “вирішити”, Баканов робить через Наумова. Наумов, по суті, став символом корупції та вседозволеності наближених до Зеленського та Баканова співробітників СБУ.

Це тепер дуже багата людина, яка за своїм корупційного впливу набагато перевершила і Демчину, і Семочко за минулої влади.

Замовні вбивства у керівництві – тепер СБУ докотилося вже і до такого? Не виключено, звичайно, що в ході корупційних розбірок і переділу сфер “доїння” бізнесу між Главком СБ і Главком До СБУ, Наумов розіграв цю історію для того щоб дискредитувати конкуруюче угруповання. І затримання Расюк – це просто спектакль для підкреслення власної значущості і незамінності в очах Зеленського і Баканова, які на такого роду піар добре реагують. Нескоромний дійсно мав вельми одіозну репутацію, і був звільнений після серії скандалів вже при Зеленському. Але до кримінальних справ не дійшло – вирішили не чіпати, не псувати імідж собі, зняти з посади по-тихому, і ось до чого призвела безкарність “для своїх”. І ось зараз полковник СБУ вже звинувачується у вбивстві свого колеги.” – написав журналіст Юрій Бутусов.

Нагадаємо, що нещодавно заступника міністра спіймали п’яним за кермом