Політв’язень Карпюк розповів, що зробив із подарунком від Медведчука і Рабіновича

0
846

Політв’язень Микола Карпюк, якого звільнили з полону 7 вересня, розповів, що шмат сала, який йому привіз кум президента Росії Віктор Медведчук і його соратник з партії “Опозиційна платформа – За життя” Вадим Рабінович, залишив у СІЗО “Лефортово”.

Про це він розповів на прес-конференції 17 вересня, передає УП.

“Рабінович до мене двічі приїжджав. Перший раз був 18 липня 2017 року і Рабінович тоді мені сказав, що підключив Медведчука, як людину, яка багато чим йому зобов’язана і вони працюють на обмін. Я тоді не вірив у те, що це відбудеться…

І 30 серпня цього року вони приїхали обоє до мене в Лефортово передали мені український хліб, за що я їм вдячний, київський, круглий, наш хліб. Шматок сала здоровенний, я його там залишив, сподіваюся, що його передадуть ув’язненим.

Я цим обом людям, хто б і що не говорив, у мене є свій характер, переконання, у мене свій світогляд, ідеологія, ідеологічне бачення я їх дотримуюсь уже понад 30 років. Що б і хто мені не говорив, я цим людям буду вдячний, і Рабіновичу, і Медведчуку, тому що коли людина знаходиться на чужині, кожен, хто приїжджає із твоєї Батьківщини  є твій співвітчизник,  він приносить частину енергії твоєї землі і вони мені її передали”.

Водночас, Карпюк наголосив, що за роки ув’язнення в Росії йому не відомо про певні події в Україні. Він розповів, що був повністю ізольований від інформації та чув “новини” лише від російських силовиків.

На думку Карпюка, обмін відбувся завдяки домовленостям між нинішнім керівництвом України і Росії. Він вважає, що Росія пішла на поступки задля потенційної співпраці з США і Європою. Таким чином, Путін пішов на “крок на зустріч” – обмін.

Після звільнення він перебував “Феофанії”, але 13 вересня уже виписався з лікарні і продовжить лікуватися амбулаторно.