“По-перше…щоб до 2023”: Порошенко записав відео для Зеленського(відео)

0
1668

У суботу, 18 травня, президент України Петро Порошенко, спеціально до Дня Європи, записав відеозвернення до новообраного глави держави Володимира Зеленського, у якому закликав піклуватися про країну до 2023 року.

“По-перше, бережіть довіру і солідарність Європейського союзу до України. Це надбання є дуже високою цінністю. По-друге зміцнюйте проукраїнську міжнародну солідарність світу. Міжнародну коаліцію в світі на підтримку України, яка протистоїть російській агресії. Та коаліція підтримує українські реформи. По-третє, посилюйте санкційний тиск на Російську Федерацію, яка має звільнити українську землю, яка має забезпечити відновлення Українського суверенітету над окупованими територіями і забезпечити територіальну цілісність Української держави, забезпечити повернення Криму. По-четверте, продовжуйте і эффективно втілюйте у життя угоду про асоціацію, закріплюйте угоду про поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі з ЄС”, – наголосив Порошенко.

Також він додав, що Володимир Зеленський повинен продовжувати рух на Захід, і аби це було пріоритетним завданням впродовж 5 років.

“Україна має нарешті вже зараз увійти до внутрішнього ринку Європейського союзу. По-п’яте, продовжуйте секторальну співпрацю з ЄС, в напрямках, які вже зараз зафіксовані в рішеннях саміту. Це є діджитальний – цифровий союз. Це є енергетичний союз. Це є митний союз. І це є Шенгенський союз. Впевнений в тому – це є ті напрямки, які мають бути реалізовані вже цього року. І останнє, найважливіше, створіть всі умови щоб до 2023 року Україна відповідала критеріям членства в ЄС і мала можливість подати заявку, до повноправного членства Української держави в Європейському Союзі та підписати план дій щодо членства України в НАТО. Це є абсолютно чітка програма, яку Україна здатна виконати”,- сказав Президент.