“По 200 гривень”: у Львові найняли тітушок щоб дискредитувати протест проти митника-контрабандиста(ВІДЕО)

0
930

Журналісти “24 каналу” та видання “Zaxid.net” у Львові найняли тітушок, щоб дискредитувати акцію протесту проти голови Галицької митниці Володимира Цабака, підозрюваного в організації контрабандних схем.

Як повідомляє “Цинічний Львів” з посиланням на фото та відео, на яких зафіксовано провокацію, які з’явилися у розпорядженні “Вголосу”.

Вранці 6 березня львів’яни організували акцію протесту під будівлею Галицької митниці ДФС на вул. Костюшка, 1 у Львові. Таким чином активісти висловили свою підтримку діям правоохоронних органів, які напередодні провели обшуки у приміщенні Галицької митниці —через підозру у вчиненні кримінального правопорушення її головою Володимиром Цабаком.

Під час акції її організатори у мікрофон заявили, що в натовпі присутні провокатори, які не мають стосунку до протесту і своїми діями намагаються його дискредитувати. Згодом “Вголос” отримав фото та відео, на яких зафіксовані згадані провокатори.

На записах, зроблених вже по завершенню акції, чоловіки сумнівного соціального статусу зізнаються її організаторам, що отримали по 200 грн від “високого чоловіка у жовтій куртці”. За винагороду вони повинні були прийти на пікет і в коментарі журналістам заявити, нібито протест є проплаченим.

На тих же кадрах зафіксовано, що високий чоловік у жовтій куртці, про якого кажуть тітушки, – це оператор “24 каналу”, який належить родині міського голови Львова Андрія Садового. У парі з ним працює Андрій Дрозда – журналіст видання “Zaxid.net”, яке також належить Садовому. Саме цим ЗМІ, як і видно на відео, давали інтерв’ю тітушки.

Один з організаторів акції пікету під будівлею Галицької митниці, учасник російсько-української війни Сергій Лейченков у розмові із “Вголосом” пояснив, з якої причини львів’яни вийшли на пікет і хто привів туди провокаторів:

“Ми протестуємо проти голови Галицької митниці Володимира Цабака та проти кумівства, яке він запровадив. Цабак відомий своїми рейдерськими захопленнями ще як представник виконавчої служби та голова ДАБІ. Його ще називають “Володя-5 доларів”, бо на минулій посаді брав “відкат” у 5 доларів за кожен квадратний метр. Тепер він – “нове обличчя” на митниці. І його кум – на митниці, і його племінник – у керівництві митного поста “Смільниця”. Тобто він із державного органу зробив собі приватну фірму. Самі митники розповідають, що за посаду, залежно від митного поста та рангу, Цабаку доводиться платити від 3 до 20 тисяч доларів. Цабак мотивує це тим, що, згідно із законом, 30% штату він має право обирати на власний розсуд без конкурсу.

Ця інформація стала відомою наприкінці минулого року, відтоді ми і виходимо на акції протесту. Таким чином висловлюємо підтримку правоохоронним органам, які вже розслідують зловживання Цабака, намагаємося привернути увагу до справи, щоби її не спустили на гальмах.

Учора ввечері (5 березня, – ред.) з’явилася інформація, що невідомі люди обдзвонюють, шукають спортсменів, щоб заплатити їм декілька гривень за участь у нашій акції. Ці люди мали прийти на пікет, вдати активістів і в інтерв’ю ЗМІ начебто випадково “зізнатися”, що вся акція – проплачена. Таким чином замовники цих тітушок хотіли дискредитувати справжніх активістів і пікет проти корупціонера Цабака як такий.

Сьогодні нам вдалося дізнатися, хто стояв за цією провокацією. Під час акції ми з мікрофона сказали на загал, що серед нас є провокатори, проплачені тітушки, які будуть давати неправдиві коментарі. Одного пияцюрку хлопці помітили відразу, згодом знайшли ще кількох. Вони і зазняті на відео. Ці “герої” зізналися, що їх на акцію привів високий чоловік у жовтій куртці. А це, як самі бачите, оператор “24 каналу”, який і брав у них згодом коментарі. Тепер вже зрозуміло, що Цабак заручився підтримкою ЗМІ Садового”.