Після знущань російських ґвалтівників помер охоронець дитячого санаторію

0
810
Міський голова Бучі Анатолій Федорчук в інтерв’ю Дмитру Гордону заявив про зґвалтування охоронця дитячого санаторію «Орлятко». Той помер після знущань окупантів. 

«Кількість постраждалих жінок велика, на жаль. Я скажу більше: Ворзель, дитячий санаторій “Орлятко”, охоронець-чоловік теж таким способом був [зґвалтований]. Я про це говорю, тому що його вже немає. Після всіх цих знущань він не витримав і помер», — розповів Федорчук.

Він наголосив, що зі зґвалтованими жінками й дівчатами, що вижили, наразі працюють психологи, омбудсменка Людмила Денісова та генпрокурорка Ірина Венедіктова.

«Я намагаюся обходити цю тему і прошу з розумінням поставитися. Місто невелике, всі одне одного знають. Зайвий раз травмувати і без того велику травму, яку отримали наші жінки й дівчата, я думаю, не варто», — пояснив мер.

Що передувало?

Упродовж окупації українських міст російських військових неодноразово звинувачували у зґвалтуваннях українських жінок. Зокрема, наприкінці березня в Україні окупанту оголосили першу підозру у зґвалтуванні жінки. Слідчі з’ясували, що російський військовий вдерся до приватного будинку й застрелив господаря, а після цього разом з іншим окупантом неодноразово ґвалтував дружину вбитого.

Омбудсменка розповіла про такі відомі випадки: 14-річна дівчинка з Бучі зґвалтована 5 чоловіками-окупантами, зараз вагітна; 11-річний хлопчик з Бучі зґвалтований на очах у мами, жінку прив’язали до стільця, щоб дивилася; 20-річна жінка з Ірпеня зґвалтування трьома окупантами відразу у всі можливі місця.

Станом на 12 квітня було задокументовано приблизно 25 дівчат і жінок віком 14-24 років, яких неодноразово ґвалтували російські військові в підвалі Бучі. Дев’ять із постраждалих вагітні.

Загалом же лише на Київщині вже відкрили понад 3 тисячі кримінальних справ, які стосуються воєнних злочинів окупантів. Поміж них є і випадки зґвалтувань, однак начальник поліції Київщині Андрій Нєбитов зазначає, що жертви не завжди погоджуються давати свідчення.