Після сторічної відсутності – у Долину нарцисів повернулися карпатські буйволи(ФОТО)

0
1053
29 квітня у Карпатському біосферному заповіднику сталася видатна подія – у знамениту Долину нарцисів після майже сторічної відсутності повернулися не менш знамениті карпатські буйволи.
Про це пише “Цинічний Львів” з посиланням на Facebook сторінку Карпатського біосферного заповідника.
“Ці тварини ще донедавна були звичайними у місцевих господарствах і вважалися універсальними тваринами. Вони давали цінне молоко, дієтичне м’ясо і широко використовувалися як потужна тяглова сила. На жаль, нині вони практично зникли разом із багатьма іншими традиційними для Закарпаття породами свійських тварин”, – йдеться на сторінці Карпатського біосферного заповідника.

?КАРПАТСЬКІ БУЙВОЛИ У ДОЛИНІ НАРЦИСІВ? 2️⃣9️⃣ квітня у Карпатському біосферному заповіднику сталася видатна подія – у…

Опубликовано Карпатський біосферний заповідник // Carpathian Biosphere Reserve Четверг, 30 апреля 2020 г.

Повернення буйволів у Долину нарцисів знаменує нову еру, оскільки створює вражаючі перспективи для цієї унікальної території. По-перше, це дозволить ефективно боротися з вербами і тим самим підтримувати лучні екосистеми, де зростає нарцис вузьколистий – основа місцева окраса, оскільки буйволи є дуже невибагливими тваринами, які із задоволення живляться жорсткими кормами як, наприклад, осоки чи пагони верби, що не поїдаються іншими сільськогосподарськими тваринами. До речі, вони не завдадуть популяції нарцису жодної шкоди, бо випасатимуться у спеціально відведених місцях, обмежених по периметру електропастухом. По-друге, буйволи є дуже харизматичними і незвичними, що дозволить привабити в Долину нарцисів більше туристів, особливо в період поза цвітіння нарцису, який є дуже коротким і триває максимум три тижні упродовж травня. І, нарешті, збереження цих цінних тварин, разом із іншими традиційними для регіону свійськими породами, може стати перспективним напрямком роботи Карпатського біосферного заповідника, зазначає заступник начальника відділу НДР і міжнародної співпраці КБЗ Василь Покиньчереда.