Підвищення зарплат не буде: у Мінфіні заявили, що в Україні забагато вчителів

0
1187

В Україні налічують 36 тисяч зайвих вчителів, тому їх кількість потрібно оптимізувати і таким чином збільшити зарплату тим, які залишаться працювати.

Про це в інтерв’ю «Главком» сказав заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев, передає “Цинічний Львів”.

Зокрема, він каже, що кількість учнів з 90-х років зменшилася вдвічі, а вчителів – ні. Зараз у школах забагато пенсіонерів через те, що в них низька пенсія. Оптимізацію української освіти він вбачає у звільнені педагогів похилого віку, аби дати можливість виплачувати молодим спеціалістам більшу зарплату.

Заступник міністра фінансів каже, що також потрібно оптимізувати мережу шкіл в Україну. Однак, чіткого її плану у Романа Єрмоличева немає, тому що кожний район, місто та ОТГ – специфічні. Для прикладу, школи у гірській місцевості, де дітям необхідно щодня проходити 2-3 км, щоб дійти до учбового закладу.

«Як там оптимізувати мережу? Там не можна зробити дороги, не можна запустити шкільний автобус. А є, наприклад, Чернігівщина, де село від села розташоване на 50 км. Можна оптимізувати тут? Ти ж не будеш возити дітей за 50 км», – продовжує заступник міністра фінансів.

Також Роман Єрмоличев каже, що з першого вересня підвищення заробітної плати вчителям не буде, оскільки в Україні бюджетний і навчальний роки не збігаються.

«Тому, відповідно, з 1 вересня нічого не зміниться: ні в зарплатах, ні в чому, бо бюджет розрахований з 1 січня по 31 грудня. Якщо буде прийняте рішення про підвищення мінімальних зарплат, це буде комплексне рішення, яке торкнеться всіх бюджетників, у тому числі вчителів», – каже чиновник.

Нагадаємо, що нещодавно повідомили, яким буде новий навчальний рік для школярів.