Під Львовом пів року в полі лежать підписані пробірки з тестами на СНІД та сифіліс (ФОТО)

0
2670

Біля Львова, на території Сокільницької ОТГ, у полі пів року лежать викинуті пробірки із речовиною схожою на кров. На пробірках є прізвища пацієнтів, назви хворіб та назви медзакладів, проте проблему не вирішують уже довгий час.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Facebook журналістка, член поліцейської комісії в Управлінні Патрульної поліції у Львівській області Віка Балицька, пише “Цинічний Львів”.

Як зазначає у своєму дописі Віка Балицька, “всім пофіг, крім активіста Олексій Мінтій, який їх виявив ще в серпні”.

“Я, чесно кажучи, не вважаю те медичне сміття найбільшою проблемою нашого суспільства. Але все ж воно може становити якусь ймовірну загрозу і в державі точно є якісь (дієві чи не дієві) алгоритми усунення такої еко-проблеми. На тих пробірках є все: прізвища пацієнтів, назва закладу і те що це за тести. Там написано: СНІД і rw . RW – реакція Васермана. Тест на сифіліс.

При бажанні поліції можна будо давно встановити який медзаклад є власником, і відповідно порушником закону, бо кров утилізується на спецпідприємствах, а не викидається в поле. Ну, не ми ж, прості громадяни, маємо це досліджувати. Хоча це навіть нам під силу було б”,- зазначається у дописі.

Також Балицька наголошує, що “в Сокільницькій сільраді не квапляться щось робити. І по суті голова сказав, що не дозволить своїм комунальникам торкатися тих пробірок. І підкріпив це тим, що відкрите провадження, триває слідство. Як добре, що все можна звалити на ментів.

І як добре поліцейським, що можна відгородитися від питань журналістів і все звалити на речника. Це спосіб закритості, шановні. Або формальна відкритість”.

“Багато років поліція Львівщини була відкритою. І от під вашим керівництвом і вашої заступниці-невидимки поліція відкочується, мабуть, десь до рівня 70-х років минулого століття. Я не пригадую щоб колись раніше були проблеми записати коментрі у райвідділі поліці (тепер ВП). Останні тенденції м’яко кажучи печальні. Не так давно в Бродівському ВП відмовилися від коментарів 5-м телеканалам по темі побиття собаки.

Цього разу поліцейскі Пустомитівского ВП відмовилися від зустрічі. Що ви там приховуєте? Чому боїтеся розмов з журналістами? Коментарі речника не завжди є цінними в плані отримання цікавої і необхідної суспільству інформації. Ну, це загальні шаблонні фрази. Кому вони потрібні? От по цій темі ми з колегам так і не змогли зрозуміти, що конкретно зробила чи робить поліція. Які труднощі є у встановленні власників ампул і тд. З загальних формальних фраз речника ми нічого не довідалися. Думаєте “відкрито провадження” – це коментар?

Ок. Ми так і будемо вказувати в своїх сюжетах – поліція не бажає надавати інформацію нашим глядачам”, – зазначається у дописі Віки Балицької.

Нагадаємо, у Львові знайшли тіло чоловіка.