Пенсія з 1 травня 2020 в Україні збільшується: кому і на скільки

0
812

Кабінет Міністрів України у травні 2020 здійснює індексацію пенсій та встановлює доплату для окремих категорій пенсіонерів. Пенсія, зокрема, зростає на 11%, що у середньому підніме виплати на 260 гривень.

Особливу одноразову грошову допомогу, індексацію пенсії та доплати схвалив уряд, а Верховна Рада підтримала це рішення.

У травні 8 мільйонів 400 тисяч пенсіонерів отримають збільшені пенсії.

Зростання пенсій у травні

З 1 травня індексація відбудеться на 11%: середні виплати пенсіонерів зростуть на 260 гривень.

Індексація трудових пенсій

  • ​Індексація трудових пенсій становитиме 11%, а гарантоване підвищення отримають 7 мільйонів пенсіонерів. Таким чином мінімальна пенсія зросте з 1 тисячі 889 гривень до 2 тисяч 97 гривень.

Доплата до пенсій

  • Пенсіонери, яким виповнилося 80 і більше років, отримають щомісячну надбавку 500 гривень. Надбавку почали нараховувати вже з квітня, і продовжуватимуть робити це кожного місяця. Ця доплата стосується 1,5 мільйона пенсіонерів.

Збільшення пенсій людям із великим стажем

  • До 2 тисяч 100 гривень підвищили мінімальний розмір пенсії жінкам, страховий стаж яких становить 30 років, та чоловікам зі страховим стажем у 35 років та більше.

При цьому очільниця Мінсоцполітики Марина Лазебна наголосила, що “і виплату тисячі гривень, і індексацію пенсій Пенсійний фонд проводить автоматично – нікуди й нікому не потрібно звертатися”.

У період карантину, за її ж словами, уряд робить усе можливе для того, щоб людям жилося максимально комфортно. За будь-яких питань вона закликала звертатися до соціальних працівників.

Пенсії