Педофілів — каструвати: українці масово вимагають зупинити полювання на діток

0
6508

Після жорстокого вбивства 11-річної Даші Лук’яненко на Одещині, в Україні активізувалася тема покарання для педофілів. Адже, на жаль, трагедія з дівчинкою – далеко не поодинокий випадок.

У ВР пропонують нарешті ухвалити закон про реєстр сексуальних злочинців, а українці закликають підписати петицію за хімічну кастрацію.

Представився лікарем і заманив на медогляд

Дашу Лук’яненко шукали шість днів, перш ніж з’ясувалося, що 22-річний знайомий її сім’ї Микола Тарасов убив дівчинку під час спроби зґвалтувати.

Поки українці тужили через трагедію з Дашею, в Малиновському районі Одеси 64-річний п’яний продавець кіоску поглумився над 13-річною дівчинкою, яка прийшла туди за покупками.

Дашу Лук’яненко шукали шість днів, перш ніж з’ясувалося, що 22-річний знайомий її сім’ї Микола Тарасов убив дівчинку під час спроби зґвалтувати.

Поки українці тужили через трагедію з Дашею, в Малиновському районі Одеси 64-річний п’яний продавець кіоску поглумився над 13-річною дівчинкою, яка прийшла туди за покупками.

Буквально днями під Запоріжжям молода мама 1997 року народження повідомила, що її 7-річну доньку зґвалтував молодий співмешканець. Жінка перебувала в лікарні й дізналася про це тільки через два дні.

У травні в поліцію Чернігівської області почала надходити інформація про те, що з’явився невідомий, який чіпляється до дітей на вулиці та пропонує їм пройти медогляд. У середу, 19 червня, цей чоловік заманив 10-річну дівчинку в непрацюючу школу, представившись лікарем. Змусив роздягнутися і розглядав її тіло. Педофіла затримали. Ним виявився 51-річний житель Чернігова, який вже не раз був засуджений за сексуальні злочини щодо дітей.

Цей страхітливий список можна ще довго продовжувати.

Також в Україні все частіше поліція затримує ґвалтівників, які використовують маленьких дітей і навіть немовлят для зйомок порно, яке потім продають через інтернет. Часто цим займаються навіть самі батьки.

Наприклад, днями в Запоріжжі був затриманий 23-річний чоловік, який ґвалтував свою 3-річну хрещеницю і все це знімав на камеру мобільного телефону, а потім продавав відео в мережі.

Вимагають реєстру і хімічної кастрації

На сайті Верховної Ради опублікована петиція – люди вимагають ухвалення законопроекту №6607, який передбачає створення напівзакритого реєстру осіб, які були засуджені за сексуальні злочини щодо дітей. Також – посилення відповідальності за подібні злочини. І добровільну хімічну кастрацію для тих, хто вчинив особливо тяжкі сексуальні злочини стосовно дітей. Цей документ уже охрестили “Законом Даші Лук’яненко”.

Підписати петицію можна тут: https://petition.president.gov.ua/petition/62784

Втім, законопроект про реєстр педофілів вже давно перебуває у Раді. Спочатку передбачалося, що реєстри будуть відкритими і доступними всім. Однак пізніше в проект внесли зміни, і тепер пропонують, щоб дані були доступні тільки правоохоронцям, Мін’юсту. За запитом від організацій, які працюють із дітьми, пропонують видавати довідки – чи помічена в сексуальних злочинах особа, яка має намір влаштуватися на роботу в дитячий заклад.

Закритим реєстр запропонували зробити, оскільки часто педофілами виявляються члени сім’ї. І в результаті приховувати подібний злочин доводиться вже всій рідні, щоб не було проблем у дитини. Крім цього, даними відкритого реєстру можуть скористатися з метою шантажу.

Чим можуть допомогти реєстри

У різних країнах по-різному підходять до ступеня доступності таких баз даних. У США, наприклад, такі реєстри відкриті, в них вказана вся біографія педофіла, адреса і список злочинів. Також додається його фото.

Крім того, людина, яка отримала термін за педофілію, зобов’язана все життя попереджати поліцію про зміну свого місця проживання та роботи. Такий закон в Америці ухвалили після того, як педофіл-сусід зґвалтував і вбив 7-річну Меган Канків. Закон навіть названий її ім’ям.

У Польщі відкритими є дані про педофілів, які вчинили злочин стосовно дітей до 15 років. Там вказані їхні дані й розміщені фото. А інформація про злочинців, які ґвалтували підлітків від 15 до 18 років, – прихована, доступ до неї мають поліція, судді, прокурори, керівництво шкіл, садочків і дитячих таборів. Подібні бази даних існують у Канаді, Великобританії та Франції.

Правда, юристи сумніваються в ефективності подібного реєстру в Україні.

“Правоохоронці й так мають можливість отримати дані про людей, які вчинили злочин на сексуальному ґрунті. Навряд чи можна розраховувати на те, що така людина, побачивши свої дані в реєстрі, перестане скоювати злочин. Тому що насправді його проблема – в голові, реєстром цю хворобу не вилікувати. І знову ж таки, йдеться про поширення персональних даних, якими можуть скористатися і шантажисти. Думаю, що ефективніший спосіб – це примусове лікування таких людей і посилення покарання”, – заявив адвокат Андрій Вареник.

“Педофілів вилікувати неможливо”

Психіатр Анатолій Чуприков вказує, що педофілія – це психічний розлад, який є невиліковним. І пропонує застосовувати тільки хірургічну кастрацію.

“Ви повинні зрозуміти, що педофілію вилікувати неможливо. І хімічна кастрація тут не допоможе. Тому що ця ін’єкція діє тільки певний час, потім ця людина знову повертається до свого стану. І знову педофіла потрібно виловити, отримати його добровільну згоду на укол. Я підтримую досвід Чехії. Там застосовують хірургічну кастрацію. Це єдиний вихід, у людини вже різко падає сексуальний потяг і вона не є небезпечною”, – пояснив Чуприков.

Джерело.

Автор статті: Марина Петік.