Папа Римський надасть новий статус всесвітньовідомому духовному центру на Тернопільщині

0
1978

Марійський духовний центр Зарваниця невдовзі отримає статус «малої базиліки» Про це повідомив у своєму великодньому посланні архієпископ і митрополит Тернопільсько-борівський УГКЦ Василій Семенюк.

– 30 червня цього року у Зарваниці представник Святішого Отця – апостольський нунцій в Україні, у присутності Блаженнішого Патріарха Святослава та єпископів церкви, проголосить декрет Папи Франциска про піднесення собору Зарваницької Матері Божої до гідності «Малої Базиліки». Це стане ще одним символом духовного відродження нашого народу», – сказав, зокрема, владика Семенюк.

Мала базиліка – це статус особливих церков, який присвоюється Папою римським. Нині у світі храмів із таким статусом – понад 1750.

В Україні почесний статус носять три храми – базиліка Успіння у Львові, базиліка Воздвиження чесного Хреста в Чернівцях і базиліка Святого Апостола Петра в Одесі.

Мала базиліка має ряд привілеїв, в порівнянні з рядовими церквами: в ній, при певних умовах, може бути дарована повна індульгенція, священики та сотрудники в малій базиліці мають право на особливе вбрання, в богослужіннях і процесіях використовується спеціальний дзіночок-тінтіннабулум, а в інтер’єрі традиційно встановлюється архаїчний варіант прапора Церкви в вигляді смугастого червоно-жовтого конічного навісу – «парасолька» (лат. umbraculum). Він же зображується гербі базиліки.