Падіння ціни на нафту: Україна може запропонувати світу свої сховища

0
489

Бізнес зі зберігання нафти може стати для України прибутковим, вважає Вітренко

Україна може запропонувати свої потіжності для зберігання світової нафти.

Про це на тлі падіння цін на нафту повідомив у Facebook виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко, передає “Цинічний Львів”.

За його словами, у світі «вже немає де зберігати нафту», і неможливо припинити видобуток без значних втрат у майбутньому. Україна ж має нафтотранспортну систему та заводи.

«В Україні є величезна нафтотранспортна система, де можна зберігати нафту, один працюючий завод (Кременчук) зі значними ємкостями для зберігання, а також багато нафтопереробних заводів, які давно зупинені, але на яких принаймні були такі ємкості», – написав Вітренко.

Він додав, що бізнес зі зберігання нафти є найбільш прибутковим зараз.

«Потрібно не проґавити можливості і максимально їх монетизувати… Потрібно намагатися зберігати більше не російської нафти, а з інших нафтовидобуваючих країн», – підкреслив Вітренко.

Він додав, що раніше у Міноборони було величезне сховище на 1 млн тонн.

Нагадаємо, 20 квітня ціна на одну з марок нафти стала негативною спочатку з урахуванням інфляції, а потім реально – інвестори були готові доплатити, якщо у них заберуть нафту, яку після поставки просто ніде буде зберігати. 

Заповнення головного нафтового сховища країни в Оклахомі, збільшилося за два місяці на 48%, з максимальних 78 мільйонів барелів сховище прийняло вже 55 мільйони. А американські НПЗ в більшості випадків не готові купувати нафту дорожче 2 доларів за барель. 

Але ситуація з місцем в сховищах в усьому світі лише трохи краще, ніж у США і іншим маркам нафти загрожує катастрофічні падіння. Негативна ціна (з урахуванням податків, зборів і транспортних витрат) вже зустрічалася в цьому місяці в деяких регіонах (в тому числі в самому початку квітня – в Росії). Ціна російської нафти Urals залежить від ціни Brent, а тому вона дешевшає і дорожчає разом з нею.

Поки епідемія в більшості великих країн не закінчиться, нафта з поставкою в найближчому майбутньому буде коштувати дуже дешево. Ситуацію з цінами поки не зможе виправити навіть рекордне скорочення видобутку в рамках картелю ОПЕК +. Країни домовилися знизити світовий видобуток на 10%, а попит вже впав більш ніж на 20%. Угода не може підвищити ціни, а може лише зменшити темпи заповнення сховищ.