Остеохондроз хребта: особливості лікування

0
867

Гострий біль в спині знайома багатьом – це дуже поширена проблема. Вона дісталася людству немов в додаток до прямоходіння. Хребетний стовп практично завжди відчуває серйозне осьове навантаження, і тому характерні симптоми рано чи пізно з’являються у кожного жителя планети. Така статистика, і вона дозволяє віднести «популярне» захворювання до розряду соціально значущих. Тому лікування остеохондрозу хребта – одна з найбільш актуальних завдань медицини.

Лікування остеохондрозу: основні способи

Світова медицина розробила безліч методик позбавлення від остеохондрозу. Все їхнє різноманіття можна умовно розділити на дві групи: медикаментозне лікування і боротьба із захворюванням без застосування медикаментів.

Найбільш радикальний метод – профілактика. Помічено, що люди, які ведуть активний спосіб життя, займаються спортом з посильними фізичними навантаженнями, вкрай рідко стикаються з болями в спині. Але вся справа в тому, що мало хто звертає увагу на настільки прості і очевидні істини. Залишається тільки лікуватися.

Немедикаментозні способи лікування патології

Немедикаментозних способів лікування остеохондрозу відомо багато. Вибір того чи іншого залежить від тяжкості та особливостей патології. При правильній постановці діагнозу і правильному виборі способу лікування може виявитися успішним. Ось найактуальніші:

  • Відволікаючі процедури. Метод полягає у впливі на нервові закінчення і поверхневі судини. Знижується больовий синдром і зменшується м’язовий спазм. Аплікатори, масажні валики і килимки, вовняні пояси та інші засоби використовуються як допоміжні до основного лікування.
  • Іммобілізація. Бандажі різної конфігурації захищають хребет від різких і «неправильних» рухів, здатних викликати біль. Використовуються не для лікування, а тільки для зменшення больового синдрому і правильного розподілу навантаження під час статичної роботи.
  • ЛФК. Виконання спеціально розроблених вправ дозволяє зміцнити підтримують м’язи хребта і створити надійний м’язовий каркас. Після занять з інструктором можна займатися вдома. Широко використовуються тренажери.
  • Масаж. Улюблений, широко поширений і ефективний спосіб попередження захворювання. Під час загострень застосовувати не можна. Робити масаж при остеохондрозі може тільки кваліфікований фахівець.
  • Мануальна терапія і остеопатія. При правильному застосуванні надають помітний лікувальний ефект і здатні позбавити надовго від можливих загострень. Перед процедурою необхідно обстежити хребет за допомогою рентгенографії, КТ, МРТ, остеоденсітометріі.
  • Голкорефлексотерапія. Останні дослідження довели неефективність методики для лікування остеохондрозу. Симптоми захворювання усуваються.
  • Фізіотерапія. Використання різних методик і апаратів довело свою високу ефективність.У ряді випадків немедикаментозні методи із завданням не справляються. Тоді в хід йдуть ліки.
  • Використання медикаментів. Фахівці в галузі фармакології розробили безліч препаратів. Вони спрямовані як на лікування, так і просто на знеболювання або зняття м’язового спазму.

Застосування тих чи інших медикаментів залежить від ступеня ураження і поточного стану пацієнта. Препарати призначає тільки фахівець.