Остап Дроздов: «Як би я не ненавидів Зеленського – проте очевидною є вакханалія Порошенка»

0
3522
Фото з відкритих джерел

Після президентських виборів, які закінчились поразкою Порошенка, українське суспільство втекло від дощу та під ринву – від дискусій про кращого чи гіршого кандидата, перейшло до суперечок про інавгурацію шостого Президента України Володимира Зеленського, яка вже практично «на носі», адже відбудеться цього понеділка, 20 травня.

Що б хто не казав, та навіть шлях визначення та підготовки до цього дня, видався для українців тернистим: ми і Раду розганяли, і керівника ООС змінили, і в Туреччині встигли цілою країною «відпочити».

«Цинічний Львів» поспілкувався з хард-журналістом  та письменником Остапом Дроздовим про події, які супроводжували українців упродовж шляху «від вибору до інавгурації». Чому Порошенко під кінець своєї каденції перетворюється на узурпатора та що потрібно зробити для того, аби парламентські вибори не минули безсенсово? Дізнаєтесь у статті.

Останнім часом тривало багато суперечок щодо часу та місця проведення інавгурації, зокрема нещодавно один з депутатів БПП, Сергій Каплін, подав ідею організувати її на «Олімпійському», мовляв для того, щоб «залучити більше іноземних гостей та забезпечити можливість присутності бажаючих громадян України».
Як вважаєте, чи доброю і доречною є ця задумка? Чому?

Уже не стоїть питання, де має відбутися інавгурація Зеленського. Питання стоїть, що вона взагалі повинна відбутися. Станом на зараз я бачу, як сивочолий корупціонер, під фініш своєї каденції, перетворюється на западлячого узурпатора. Це жалюгідно. Порошенко з буцімто європейського солідного політика, перетворюється на захланного кабана, який ратицями чіпляється за посаду і в останні свої дні витворяє щось несусвітнє.

Я є послідовним критиком Зеленського. Мені ніколи язик не повернеться назвати його СВОЇМ президентом, але те, що в останні дні виробляє Порошенко – ні в які ворота не лізе.

У світовій політиці є правило: з моменту своєї поразки на виборах, чинний президент повністю втрачає свою легітимність. Так, формально він ще  легітимний, проте вже не легітимний електорально. Тобто з моменту 21 квітня, коли Порошенко з тріском програв, він уже не може діяти від імені суспільства. Тепер існує лише його шкурний інтерес в усіх діях. Уся його бурхлива гіперактивність в останні дні є нікчемною. А місцями – огидною.

Жоден європейський політик ніколи собі не дозволив би розгортати  широкомасштабну кадрову зачистку після поразки на виборах, в останні дні своєї каденції. Це – моветон. Це – плювок на європейські стандарти. Як бачимо, наш «сильно вумний вождь» має все в носі, відтак свідомо робить западлянки для свого наступника. Як би я не ненавидів Зеленського – проте очевидною є вакханалія Порошенка. Так не можна.

 

Ще не ставши офіційно президентом, Зеленський уже встиг спричинити ажіотаж, підняти дискусію між людьми. Маю на увазі його неробочу поїздку до Туреччини. Одні кажуть, що перед тяжкою працею Зеленському «треба відпочити», інші – що термін перед інавгурацією даний майбутньому Очільнику для підготовки, прийому знань від попередників, такого собі «стажування» простими словами. Як думаєте ви? Чи правильно поводить себе Володимир Олександрович і чи не матиме це неприємних наслідків для України?

Якщо інавгурація все ж відбудеться, то Зеленський буде найбільш парадоксальним політиком. Суть парадоксу: найвища підтримка виборців в історії України – і водночас найменше важелів упливу в історії України.

В команді Зеленського прекрасно розуміють, що новий президент буде щось середнє між халіфом на час і англійською королевою. Відтак, Зеленський досі продовжує експлуатувати виборчу риторику. Він ще досі на виборах. А пора б уже вмикати риторику державного діяча (якщо вона взагалі в нього є).

Зеленський потрапив у пастку, яку він сам собі змайстрував. Намаганнями подобатися всім, у тому числі діаметрально протилежним середовищам, він загнав себе в позицію найбільшого винуватця в майбутньому. Рейтинговий обвал буде неминучим і нищівним.

Аби цього уникнути, він повинен узяти на прапор основні, ключові, антисистемні вимоги суспільства. Якщо зможе – вигребе. А якщо ув’язне в парламентському болоті – то там і буде квакати до кінця днів своїх.

Якби мене хтось спитав, то Зеленському я відводжу роль тарана традиційних устоїв у політиці. На його місці, я б оголосив дискредитованим увесь клас істеблішменту як такого. Я б робив акцент на повному перезаснуванні правил політичного життя. Ну але для цього треба мати не лише відеокамеру в телефоні та суфлера праворуч, але й системне бачення. В його наявності я щось сильно сумніваюсь.


Знову ж таки, з призначенням дати інавгурації було дуже багато перипетій: Парубій давав обіцянку провести засідання і не виконав її вчасно, на що Зеленський реагував гнівними постами про «брехню великих шахраїв».
Чому, на Вашу думку, Зеленський хоче провести інавгурацію якомога швидше? Можливо, він має план дій на майбутнє, зокрема хоче розпустити Раду? І чи вдасться йому це?

Судячи з усього, упирі з Банкової зроблять усе, аби зберегти парламент недоторканним до осені. Всі касири і всі гаманці режиму – там. Утім, саме такий парламент (розподілений і підкаблучний) виходить на передній фронт боротьби з небажаним президентом. Ця дуель – найсистемніша з часів існування України.

Я вважаю, що під шумок міняти повноваження президента – це биковство в стилі януковича. Нового президента обирали під ті повноваження, які були на момент виборчої гонки. Заднім числом урізати ці повноваження – це сукість. Мене аніскільким не дивують ці спроби, позаяк парламент – це найінертніший, найяловіший і найпрогниліший орган влади.

Я вважаю, що парламентські вибори (без різниці, дочасні чи календарні) не мають ніякого сенсу – допоки не буде змінене виборче законодавство. Мажоритарка + високий прохідний бар’єр + незаборонена політична реклама + закриті списки дадуть цілу плеяду старих потвор.

Якщо не будуть змінені виборчі правила, то парламент не лише не має права на існування, але й перетворюється в нове джерело небезпеки. Особисто я буду бойкотувати парламентські вибори – якщо виборче законодавство лишиться незмінним.