Останній місяць літа — час підкорювати вершини Львівщини! (ФОТО)

0
2079

Серпень — це можливість зробити свій літній відпочинок ще більш незабутнім. І похід в гори для такої нагоди є особливо доречним. Для відпочинку на Львівщині обираємо Карпати, а саме — Сколівські Бескиди! Тут чимало вершин подарують вам незабутні емоції, наповнять вас силами, а також дадуть безцінний досвід, який здобувається лише у подорожах і походах. До того ж, окрім походів, відпочинок у горах має культурну, спортивну та пізнавальну складові, які зроблять вихідні чи відпустку насиченими.

Проте, куди ж конкретно вибратись? Як правильно обрати цікавий маршрут у міру своїх сил? А чи не виникне проблем з добиранням? Скільки це займе часу? Ми підготували відповіді на усі ваші можливі запитання. “Цинічний Львів” пропонує читачам різноманітні маршрути для активного відпочинку в горах на Львівщині!

Найвища вершина Львівщини – гора Пікуй

Гора Пікуй (1408м) — це найвища вершина Львівської області. Для підкорення цієї вершини доведеться докласти сил, адже маршрут на Пікуй не простий. Його протяжність становить 20 км. Проте він надзвичайно мальовничий, а з вершини гори відкривається неймовірний краєвид. Дорога до найвищої точки Львівщини встелена кущиками чорниць, а це приємний бонус у мандрах. До того ж на маршруті розташована живописна сідловина Руська Путь, яка має давню історію, адже колись через це місце пролягав важливий торговий шлях.

Та варто наголосити, що підйом на Пікуй стрімкий, тому без підготовки чи фізичної витривалості краще не обирати цей маршрут. Якщо ж ви таки вирішили підкорити саме цю вершину, оберіть сонячну погоду, щоб після довгого шляху насолодитися красою гір у повній мірі.

Починати шлях до вершини можна з сіл Либохора, Верхнє Гусине чи Біласовиця. Найпростіше добиратися до населених пунктів власним транспортом, проте дістатися без проблем можна й громадським транспортом.

Гора Параска

Гора Параска, ще відома як Парашка, чудово підійде, як для одноденного, так і для кількаденного походу. Окрім вершини, на маршруті є ще й водоспад Гуркало та відпочинкові зони. Підкорити Параску можуть мандрівники, готові до двох годин хотьби, адже довжина цього маршруту — 20 км. До слова, висота гори становить 1268 над рівнем моря.

Вершина має ще й свою легенду, за якою гору назвали на честь княжни Параски. Начебто її вбили на цьому місці у 1015 році воїни Святополка Окаянного. Цьому передувала битва між Святославом та Святополком біля міста Сколе. Піднімаючись на гору, дивлячись на прадавні краєвиди гір і сіл у долинах, можна перенестися в часі й відчути дух княжих часів.

Розпочинати шлях на Параску варто з міста Сколе, а завершувати у селі Корчин. Маршрут пролягає через лісові стежки, які ведуть на безлісий хребет. Ним дуже зручно через інші вершини прямувати на гору. Спуск з Парашки у бік Корчина досить стрімкий, проте прямий і швидкий. А дорогою до самого села високий і бурхливий карпатський водоспад Гуркало.

Дістатися до Сколе можна власним транспортом або громадським. Виїхати з Корчина до автостанції чи вокзалу також не проблемно, адже автобуси у напрямку Сколе та Стрия тут курсують регулярно.

Гора Ключ

Гора Ключ (930м) — це вершина, яку дуже зручно підкорювати з дітьми, навіть з найменшенькими. Підйом на гору пологий і не займе багато часу, проте краєвидів тут буде дещо менше, ніж на попередніх маршрутах, адже Ключ невисокий і лісистий. Приваблює у цьому маршруті й те, що дорогою з села Дубини до гори розташований водоспад Кам’янка та озеро Журавлине, відоме як Мертве озеро. А ще під вершиною розташовані надзвичайно красиві й прадавні каньйон і скелі “Стоунхендж” та “Острів Пасхи”.

Гору Ключ не оминули й буремні події Першої світової війни. Тут точилися бої між Українськими січовими стрільцями та російськими військами. На вершині розташований меморіальний хрест з іменами загиблих українських воїнів.

Починати похід на гору можна з сіл Дубина або Труханів. Та щоб відвідати водоспад та озеро варто починати похід з Дубини. Добратися до точки старту можна залізницею, автобусом чи автомобілем.

Гора Високий Верх — гора Чорна Ріпа

Маршрут Високий Верх (1242м) — Чорна Ріпа (1258м) чудово підійде для туристів, які не готові до стрімкого й довгого підйому. А все тому, що на першу вершину вас підніме крісельний витяг “Захар Беркут”. До того ж між горами невеликий перепад висот, а отже, особливих труднощів для непідготованого мандрівника не виникне.

Гірський хребет, на якому розташовані Високий Верх і Чорна Ріпа, безлісий. Це означає, що перед вами відкриються краєвиди, які перехоплюють подих. З цих вершин відкриваються краєвиди на хребти Сколівських Бескидів і Полонини Боржави, а на сході, якщо придивитись, можна побачити Західні Ґорґани.

До слова, увесь цей маршрут — ідеальна та мальовнича фотозона.

Починати мандрівку на Високий Верх і Чорну Ріпу потрібно зі селища Славське. Через популярність цієї туристичної локації проблем з добиранням точно не виникне. Транспорт можна обрати на власний розсуд: електричку, автобус, Bla-Bla-Car чи власна автівка.

Не гайте часу і пакуйте наплічник. Гори кличуть і до них таки варто навідатись. А ми бажаємо вам цікавого, активного і пам’ятного відпочинку на прекрасних вершинах Львівщини!