Особливий статус Донбасу не підтримують більше половини українців – результати опитування

0
350
Понад 50% українців не підтримують надання і закріплення в Конституції особливого статусу окремих районів Донецької та Луганської областей.
Про це свідчать результати опитування соціологічної служби Центру Разумкова.

 

Так, 56% проти надання окупованій частині Донбасу особливого статусу, підтримують такий сценарій 26% респондентів. Ще менш популярною є ідея введення в Україні федеративного устрою — 63% її не підтримують, підтримують — 17%.

Водночас повернення територій так званих «ДНР» і «ЛНР» під контроль України силовим шляхом підтримують лише 23,5%, проти — 52%. Лише 12% хотіли б відокремлення цих територій від України, проти — 72%.

Кожен десятий респондент погодився б на визнання Криму російським в обмін на звільнення Донбасу, але 70% — проти.

Більша частина респондентів (56%) хотіла би повернення окупованого Донбасу до складу України на тих умовах, що були раніше, 13,5% — щоб ці території повернулися під контроль України, але отримали більше незалежності від Києва, 10% — щоби вони утворили автономію у складі України, 3% — щоб ці території відокремилися від України та стали незалежними державами, 3% — щоби відокремилися від України та увійшли до складу РФ.

Також українці здебільшого відкидають компроміси для повернення окупованого Донбасу під контроль Києва. Так, 59% не підтримують амністію бойовиків (за — 18%), 59% не готові відмовитися від євроінтеграції та вийти з Угоди про асоціацію з ЄС (за — 19%), 56% не хочуть статусу державної для російської мови (за — 29,5%), 54% не готові відмовитися від інтеграції з НАТО та закріпити в Конституції нейтральний статус (за — 25%).

Також в опитаних запитали, як вони оцінюють ситуацію на Донбасі. Так, 40% вважають, що там війна між Росією та Україною, 20% — що там відбувається сепаратистський заколот, підтриманий Росією, 15% поділяють думку, що на сході України відбувається громадянська війна — конфлікт між проукраїнські та проросійськи налаштованими громадянами України, 7% — війна між Росією і США, і 7% — що на сході України відбувається боротьба за незалежність «ДНР» і «ЛНР».

Опитування проводилося з 4 до 9 жовтня. Було опитано 2015 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за основними соціально-демографічними показниками. Статистична похибка не перевищує 2,3%.