Особливості ринку ріелторських послуг

0
810

Квартирне питання — це нагальна проблема для більшості українців. Деяким потрібен тимчасовий дах над головою, інші мріють продати або купити власну нерухомість. Крім цього, може знадобитися обмін, розмін та інші маніпуляції з квартирами. А враховуючи, що в чинне законодавство вносяться регулярні корективи розібратися в тонкощах ринку здатний тільки професіонал. Тому багато хто звертається в агентство нерухомості, фахівці якого візьмуть складні юридичні та технічні питання на себе.

Завдання покладені на посередника

В першу чергу покупка квартири через ріелторські агентства дозволяє заощадити час, що актуально для українців які працюють. Крім цього, на фахівця агентства покладаються такі обов’язки:

  • Допомога у визначенні ціноутворення. З огляду на, фінансову нестабільність в Україні на ринку нерухомості спостерігається різке коливання цін. Тільки професіонал здатний встежити за всіма змінами та визначити середнє ціноутворення.
  • Розв’язання юридичних питань. Це стосується не тільки укладення основного договору з відчуження нерухомості, а і перевірки документації супутньої угоді. Особливо питання актуальне для покупців, які не хочуть купити житлоплощу з обтяженнями та законними спадкоємцями.

Природно, послуги професіонала стоять певних грошей. Але зазвичай сума, що передається посереднику набагато менше, ніж ризики втратити гроші, приготовані на покупку житла через банальні помилки.

Офіційне підтвердження співпраці

Відповідальні агентства нерухомості не починають роботи до моменту підписання відповідного контракту. Сам договір не має встановленої законом форми та має індивідуальний характер в кожному конкретно взятому випадку.

Вигода підтвердження співпраці в письмовій формі для агентства полягає в наступному:

  • Підписуючи договір з посередником, орендодавець або продавець нерухомості погоджується співпрацювати з конкретною компанією. Це захищає ріелтера від конкурентів.
  • У договорі вказані права та обов’язки клієнта. Якщо останній вирішить припинити співпрацю він повинен компенсувати трудовитрати агентства нерухомості.
  • Письмовий договір є гарантією оплати праці співробітників компанії після досягнення поставленого результату.

Серед переваг письмового контракту для клієнта варто виділити:

  • Надання послуг у повному обсязі у встановлений час. Замовник точно знає, що чекати від співпраці з компанією.
  • Зацікавленість агентів у виконанні своїх обов’язків. Поки не буде досягнутий позитивний результат розраховувати на оплату праці посередник не може.

Поширені виверти шахраїв

На жаль, навіть серед великих агентств нерухомості зустрічаються любителі легкої наживи. Щоб не поповнити ряди ошуканих, фахівці виділяють наступні схеми, які використовуються аферистами:

  • Додаткові послуги. Відповідальні агентства встановлюють фіксовану плату, яка прописується в договорі. Якщо ріелтор просить гроші за огляд житла або інші супутні послуги від співпраці краще відмовитися, через те, що це незаконно.
  • Прохання оформити генеральну довіреність на посередника. Це мотивується необхідністю підготовки документації без участі клієнта. У реальності це повністю розв’язує руки посередника, який зможе зробити з нерухомістю все що заманеться.
  • Інформаційні послуги. Це не зовсім законний спосіб заробітку на довірливих українцях. Агент пропонує допомогу за мінімальною вартістю і навіть підписує договір. Спокусившись вигідною ціною клієнт поставить підпис, не звернувши увагу, що йому пропонують інформаційні послуги.

Також з огляду на можливості сучасних цифрових технологій, недобросовісні посередники проводять всілякі маніпуляції з документацією. Іноді за підробленими документами продається житло власників, які давно померли, які перебувають у місцях відбування покарання або на заробітках за кордоном. Тому важливо співпрацювати з агентствами, що заслуговують на довіру.