Особливості роботи теплових завіс

Що таке теплова завіса. Область застосування. Ключові критерії для вибору. Особливості обслуговування та ремонту теплових завіс.

0
257

Повітряно-теплова завіса незамінний пристрій в офісних приміщеннях, складах, торгівельно-розважальних центрах. Вона сприяє стабілізації температури в будівлях, де розташована та має багато інших переваг.

Що таке теплова завіса

Теплова завіса – це пристрій із довгим вентилятором всередині блоку, який створює рівномірну та достатньо потужну повітряну течію. ЇЇ головне завдання – створювати прозору повітряну перепону для проникнення до приміщення холодного повітря (а влітку – гарячого). Завдяки дії пристрою в приміщення не потрапляють неприємний запах, дим, невеличкі комахи, та зберігається комфортна стабільна температура.

Встановлюють пристрої на дверних або віконних отворах. В приміщеннях з припливно-витяжною системою вентиляції та великою відвідуваністю людей. Наприклад вхід до торгівельного комплексу, готелю, на складах, де потрібно відсікати різні температурні рівні в приміщеннях та інших спорудах.

Ключові критерії для вибору пристрою

Вибрати та купити теплову завісу https://rivne-cond.rv.ua/uk/products/povitryani-zavisi буде легше, якщо знати про її основні параметри. Так можна підібрати найбільш вдалу модель для конкретного приміщення.

Необхідно звертати увагу на:

 1. Довжину, ширину, висоту. Ці критерії повинні бути рівними або трошки більшими, ніж відповідні критерії отвору, куди буде монтуватись пристрій.
 2. Продуктивність. Цей параметр відповідає за кількість переробленого повітря за годину. С середньому показник сягає 800-1000 м³ на годину. Але продуктивність можна підібрати залежно від моделі.
 3. Функція додаткового джерела опалення. Є моделі теплових завіс, які мають таку функцію. Такі пристрої встановлюють в приміщеннях, які потребують додаткового обігріву. Якщо ж будівля добре опалюється, то можна вибрати теплову завісу без цієї функції.
 4. Потужність. Цей критерій присутній виключно в теплових завісах з функцією обігріву. Для розрахунку потрібно орієнтуватись на такі показники: кімнату площею 10 м² з висотою стелі 3 м отопити можна тепловою завісою з потужністю 1000 Вт. Але ця формула застосовується до приміщень, які не опалюються іншими приладами та мають добру теплоізоляцію.
 5. Тип нагрівального елементу. Тут є 2 види моделей: електричні та водяні. Найбільш поширеними є електричні теплові завіси. Вони прості в монтажі та надійні в користуванні.
 6. Управління. Воно може бути за допомогою пульту або термостаті. Зручнішим є перший варіант, адже ним простіше керувати.

Особливості обслуговування та ремонту повітряно-теплових завіс

Ремонт теплової завіси, як і ремонт кондиціонера чи іншого виду кліматичної техніки, необхідно довіряти спеціалістам.

Для хорошої продуктивності теплових завіс необхідна періодична профілактика. Вона складається з:

 • зовнішнього огляду;
 • перевірки роботи режимів приладу;
 • очищення механізму і вентилятора, заміна фільтрів;
 • перевірки та оптимізації температурних показників у водних елементах;
 • перевірки дротів та контактів;
 • тестування пульта та системи управління.

Ці прості дії допоможуть уникнути серйозних поломок деталей та їх ремонту. Та все ж є випадки, на які потрібно реагувати відразу: завіса не вмикається, хоча і підключена до електричної мережі; техніка працює з перебоями; збільшився рівень шуму роботи завіси; не має тепла від приладу; перегрівання завіси; проблеми з управлінням. В таких ситуаціях потрібно викликати фахівців.