Особливості генератора на Ниву

0
1295

Генератор – надважлива частина автомобіля

Генератор – один з найважливіших компонентів сучасної машини, адже саме він забезпечує всю систему автомобіля електричним струмом. Важливість цього агрегату проявляється найчастіше восени та взимку. В цей час автомобілю в принципі доводиться важко, але не всі знають, що приділяти більше уваги, ніж зазвичай потрібно не тільки правильної гумі і омиваючої рідини. Багатьом знайома ситуація, коли вранці після морозної ночі автомобіль не заводиться. Одна з найпоширеніших причин такої поведінки авто – несправність генератора.

Автомобільний генератор – пристрій, який заряджає акумулятор і забезпечує електричним струмом всі системи автомобіля. В машинах використовують генератори змінного струму, тому що вони дешевші, компактніше і надійніше, ніж генератори постійного струму. Агрегат виробляє змінний струм, який за допомогою діодного моста перетворюється в постійний, і живить всі системи автомобіля.

Для нормальної роботи авто має отримувати стабільну напругу 14 В. Для того, щоб підтримувати напругу на потрібному рівні, в кожному генераторі є регулятор.

Генератор на Ниву

Сьогодні ми Вам розповімо, про особливості генератора на Ниву 21, та те, який генератор найкраще ставити на таке авто.

Пропонований в штатній комплектації автомобіля ВАЗ 2121 генератор свої функції звичайно виконує. Але якщо додати до скромного переліку електрообладнання нові компоненти, то генератор потрібно ставити інший, з потужністю мінімум 60А. Крім того, заміна генератора на Ниві стає необхідною в разі його несправності та нездатності заряджати АКБ.

Знайти якісний генератор на Ниву можна знайти на сайті niva21.com.ua. Ціна генератора на ВАЗ 2121 на Нива21 коливається ві 1500 до 2500 грн.

До прикладу, генератор ваз 2123 (80А) Катек (нижче на фото) Вам обійдеться в 2490 грн.Генератор ваз 2123 (100А) АТЭ (нижче на фото) обійдеться Вам 2050 грн.
Відносно дешево Вам обійдеться генератор ваз 21214 Прамо, за нього ви заплатите всього 1500 грн. 

Як швидко зняти генератор на Ниві

В першу чергу потрібно підготувати нехитрий інструмент, який знайдеться у кожного автолюбителя. А саме:

 • ключі “на 17 і 19”;
 • торцеві головки “на 10, 17 і 19”;
 • подовжувач до торцевих головок;
 • дві трещеточні рукоятки, одна побільше, а інша поменше;
 • карданний шарнір, він вельми спрощує демонтаж.

Нічого складного немає в тому, щоб замінити генератор самостійно. Зусилля потрібно буде докласти на нижніх точках кріплення генератора. У цих місцях накопичується бруд, що призводить до корозії кріпильних болтів.

Послідовність дій при заміні генератора на ВАЗ 2121:

 • насамперед відключіть акумулятор. Досить зняти мінусову клему;
 • від’єднайте від генератора плюсової провід, використовуючи накидну головку “на 10”;
 • відключіть всі дроти від клемної колодки;
 • щоб зняти ремінь приводу, відкрутіть гайку його натяжителя. Стане в нагоді зв’язка «карданний шарнір + подовжувач тріскачка»;
 • щоб дістатися до нижнього болта кріплення, зніміть захист картера;
  якщо вже відкручений нижній болт не виймається, прикладіть до нього дерев’яний брусок, за яким постукайте несильно молотком;
 • підтримуючи рукою генератор, витягніть кріпильний болт.

Установка нового генератора ВАЗ 2121 “Нива”проводиться в зворотній послідовності.