Опублікували рейтинг кандидатів на пост мера Львова: хто лідирує

0
793

Соціологи оприлюднили свіжі рейтинги кандидатів у мери Львова.

Про це повідомляє “Цинічний Львів” посилаючись  дослідження соціологічної агенції Fama.

Лідером електоральних симпатій серед львів’ян залишається чинний мер міста Андрій Садовий, за якого на виборах мера готові проголосувати 38,2% респондентів. На другій і третій позиції йдуть один з керівників ВО «Свобода» Руслан Кошулинський та екс-голова ЛОДА Олег Синютка, за яких віддати голоси готові 19,1% та 9,4% опитаних відповідно. Усім трьом від жовтня 2019 року, коли соціологи востаннє публікували рейтинги кандидатів, вдалося збільшили кількість прихильників.

Як свідчить опубліковане 5 березня дослідження соціологічної агенції Fama, порівняно із жовтнем 2019 року рейтинг Андрія Садового зріс на 1,4% і зараз становить 38,2%. Попри публічну заяву, що він не висуватиме свою кандидатуру на наступних виборах, Садовий залишається найпопулярнішим потенційним кандидатом – рейтинг чинного мера є удвічі більшим за рейтинг його основного суперника, яким ще від виборів 2015 року незмінно є Руслан Кошулинський, і в чотири рази вищий за рейтинг Олега Синютки, який іде третім.

Від жовтня 2019 року Руслану Кошулинському вдалося суттєво збільшити свій рейтинг і зараз за нього готові проголосувати 19,1%. Ядро його рейтингу, тобто кількість людей, які навіть не розглядають альтернативи і впевнені, що голосуватимуть саме за Кошулинського, становить 6,4% (у випадку Садового таких – 15,1%).

На третій позиції, як і раніше, йде народний депутат від «Європейської солідарності» та екс-голова Львівської ОДАОлег Синютка. Порівняно із жовтнем 2019 року йому вдалося збільшити свій рейтинг на 2,2%, тож зараз за нього готові проголосувати 9,4% респондентів (ядро – 4,8%).

Інші кандидати мають підтримку менше 5,5% виборців. За кілька місяців, що минули від останнього опитування, серед них відбулося кілька змін, які щоправда вписуються в межі соціологічної похибки. По-перше, колишня народна депутатка Оксана Юринець, яка раніше ділила п’яту позицію із Володимиром Квуртом, зараз вийшла на четверте місце із рейтингом у 5,4% (у жовтні 2019 вона мала 5,5%). По-друге, депутат Львівської міськради Ігор Зінкевич опустився із четвертого на п’яте місце і зараз має підтримку 4,6% респондентів (від жовтня втратив 0,5%). Шосту позицію наразі ділять екс-нардеп Дмитро Добродомов та мер Винник Володимир Квурт, в яких є по 3,6% підтримки.

Далі в опитуванні йдуть Ігор Васюник (3,5%), Володимир Гірняк (3,2%), Ярослав Рущишин (2,3%), Назар Брезіцький (2,0%), Григорій Козловський (1,6%), Валерій Веремчук (1,3%) та Андрій Москаленко (1,1%). Інші потенційні кандидати мають підтримку менше 1% голосів.

Зазначимо, остаточний список кандидатів у мери Львова наразі невідомий – ніхто з потенційних кандидатів не заявляв чітко, що балотуватиметься.

Останні вибори мера Львова відбулися у листопаді 2015 року. Тоді Андрій Садовий переміг Руслана Кошулинського у другому турі виборів. Нагадаємо, починаючи з 2015 року, вибори мерів великих міст України проходять у два тури, якщо у першому турі жоден з кандидатів не набирає більше 50% голосів виборців. У 2015 році у першому турі Садовий набрав 49,1% голосів.

Офіційно термін повноважень Андрія Садового на посаді мера спливає восени 2020 року. Наступні вибори мера Львова мають відбутися в останню неділю жовтня, тобто 25 числа.

P. S. Дослідження соціологічної агенції Fama проводилося з 8 по 14 лютого методом face-to-face інтерв’ю. Теоретична похибка репрезентативності вибірки з довірчою ймовірністю 0,954 не перевищує 3,5% для показників близьких до 50%, не перевищує 3,0% для показників близьких до 25% або 75%, не перевищує 2,1% для показників близьких до 10% або 90%, не перевищує 1,5% для показників близьких до 5% або 95%, не перевищує 0,7% для показників близьких до 1% або 99%.