Обвал у Дрогобичі: оголошено вартість зведення нового житла для людей

0
3403

Обвал житлового будинку в Дрогобичі, після якого загинуло 8 людей, продовжують обговорювати експерти. Вартість побудови нового житла для людей становитиме 110-120 млн гривень.

Про це повідомляє пресслужба Дрогобицької міськради.

Наразі, на їхню думку, перший і четвертий під’їзди будинку не несуть жодної загрози, а от третій під`їзд є потенційно небезпечним і вхід у нього є обмеженим.

«У другий під’їзд вхід категорично заборонено, навіть рятувальники проводять огляд лише за допомогою підйомного крану, використовуючи вікна осель. Територію будинку огородили та виставили охорону з поліції та нацгвардійців», – кажуть в пресслужбі ДМР.

Головний інженер дрогобицького КП «Управління капітальним будівництвом» Сергій Котула зазначив, що для усунення загрози аварійності будинку першочергово необхідно провести демонтаж даху обваленого під`їзду, а також окремих несучих стін. Також необхідно укріпити конструкцію будинку.

Водночас мешканці, яких зараз відселили, просять визнати будинок аварійним повністю.

«За попередніми підрахунками, якщо експерти визнають будинок повністю аварійним, на будівництво нового стоквартирного будинку необхідно буде близько 110-120 мільйонів гривень», – каже Сергій Котула.

Тож чиновники закликають дочекатись остаточних висновків експертів.

Нагадаємо, семеро мешканців будинку, що обвалився, перебувають в лікарнях. З них – семеро дітей. На контролі у соціальних служб перебуває 101 людина, серед яких 10 сімей з неповнолітніми дітьми. Близько 70% людей самостійно забезпечили собі місце проживання, звернувшись до родичів чи близьких. Решту відселили у готель та гуртожитки.

Також у Дрогобицькій міськраді повідомляють, що перевірять всі реконструйовані під нежитлові приміщення квартири на перших поверхах на відповідність державним будівельним нормам і стандартам. Окрім того, міський голова Дрогобича Тарас Кучма доручив підготувати ухвалу про заборону на видачу документів для реконструкції таких приміщень.